Ftc žádá soud, aby zablokoval dohodu mezi Microsoftem a Activisionem

Akcie Microsoftu rostou, protože technologická společnost najala Sama Altmana

Federální obchodní komise (FTC) překvapivě požádala americký soud, aby zablokoval převzetí herního studia Activision Blizzard společností Microsoft.

FTC požádala o dočasné zablokování transakce, aby bylo zajištěno, že bude moci být vyslyšeno vládní vyjádření k této otázce. Převzetí společnosti Blizzard společností Microsoft má hodnotu 69 miliard dolarů a představuje tak jednu z největších transakcí roku 2023.

Podle FTC bude dohoda mezi Activisionem a Microsoftem dokončena v pátek. Než se tak ale stane, FTC žádá soudce, aby ji dočasně zablokoval.

Strach z monopolu společnosti Microsoft

FTC se domnívá, že akvizice poskytne Microsoftu nespravedlivý vliv. Ve skutečnosti by dokonce umožnila Microsoftu omezit obsah Activisonu na jiných platformách, čímž by odradila konkurenci.

Jednoduše řečeno, Microsoft by se mohl pokusit zpřístupnit obsah Activisionu pouze na Xboxu a dalších platformách vlastněných Microsoftem. To by poškodilo konkurenci, včetně PlayStation od Sony.

FTC rovněž dodala, že Microsoft by mohl dokonce změnit obchodní plány a operace společnosti Activision, čímž by jí umožnil přístup k obchodním informacím citlivé povahy.

FTC je orgánem odpovědným za prosazování antimonopolních zákonů, a to se zdá být hlavním problémem i v tomto případě. Podle FTC bude mít tato dohoda vliv i na další konzole včetně Sony a Nintenda.

Jen před několika měsíci byla dohoda společnosti Microsoft o koupi společnosti Activision schválena orgány EU, ale britské antimonopolní úřady ji neschválily.

Nyní se zdá, že i americké úřady jsou proti této transakci a chtějí od Microsoftu určité záruky, než transakci povolí.

Po této zprávě akcie společnosti Activision klesly o 0,8 %, zatímco akcie společnosti Microsoft vzrostly o 1,5 %. Podle Microsoftu vítají každou příležitost, která jim bude poskytnuta, aby předložili fakta o svém případu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek