Futures na akcie Eu klesají uprostřed napětí mezi námi a Čínou

Akcie evropských bank po zprávě Credit Suisse rostou

Akciové trhy v evropském regionu v pondělí otevřely na nižší úrovni kvůli vysokému geopolitickému napětí mezi Čínou a USA. Kromě toho museli investoři strávit také údaje o mzdách z USA, které byly silnější, než se očekávalo.

Co se týče futures kontraktů, ty se také obchodovaly plošně níže. Futures na DAX klesly o 0,5 %, zatímco futures na francouzský index CAC 40 se snížily o 0,6 %. Ve Spojeném království futures kontrakt FTSE 100 rovněž klesl o 0,4 %.

Rostoucí riziko recese v USA

Nedávné údaje o zaměstnanosti z USA jasně ukázaly, že Fed má stále dostatek prostoru pro další zvyšování sazeb. Tento boj proti inflaci by však mohl mít na americkou ekonomiku velký dopad. Ve skutečnosti bude tento efekt tak výrazný, že USA uvrhne do recese!

Jen před několika dny bylo ze strany Fedu vyřčeno zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, což vyvolalo naději, že Fed nakonec svůj cyklus zvyšování sazeb ukončí. V důsledku tohoto optimismu se akcie po celém světě v pátek obrátily vzhůru.

To však v pondělí vedlo k vybírání zisků. To je tedy další důvod, proč byly akcie v EU v pondělí nižší.

A pokud se podíváme na geopolitiku, napětí mezi USA a Čínou je vysoké. Podle zpráv USA sestřelily čínský balon. Podle americké verze šlo o špionážní balón, zatímco čínští představitelé tvrdí, že sloužil k vědeckým a meteorologickým účelům.

Kromě toho čínští představitelé rovněž zopakovali, že zanesení balonu do vzdušného prostoru USA bylo náhodné.

A pokud se podíváme zpět do Evropy, dočkali jsme se dalšího zvýšení sazeb ze strany ECB o 50 bazických bodů a na březnovém zasedání nás čeká ještě jedno zvýšení. To znamená, že pokud budeme v regionu EU nadále dostávat zvyšování sazeb, bude to mít špatný vliv na akciové trhy v EU.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek