Futures na americké akcie zůstávají po silných údajích o pracovních místech fixní

Obchodní deficit USA v listopadu klesl o 2,0 %

Během pondělní obchodní seance zůstaly futures na americké akciové indexy bez směru. Na jedné straně se obchodníci vracejí z dovolené, na straně druhé nedávné údaje o zaměstnanosti ukázaly sílu.

To mezi účastníky trhu vyvolalo obavy, že Fed bude pravděpodobně pokračovat ve své politice zvyšování úrokových sazeb. V důsledku toho futures kontrakt Nasdaq 100 klesl a stejně tak i futures kontrakt na Wall Street.

A pokud se podíváme na hlavní akcie, jako jsou Microsoft, Amazon a Apple Inc, všechny se během rané předobchodní seance propadly níže.

Míra nezaměstnanosti v USA dosáhla 3,5 %

Za měsíc březen zůstalo tempo najímání zaměstnanců mezi americkými zaměstnavateli silné, a tak se míra nezaměstnanosti dostala pouze na 3,5 %.

Tato silná zpráva o trhu práce zvýšila šance, že Fed na svém příštím zasedání (které se uskuteční za měsíc) zvýší úrokové sazby.

Celkově došlo v nezemědělském sektoru k nárůstu počtu pracovních míst o 236 tisíc, což je o něco méně, než očekávali ekonomové. I přes nesplnění očekávání však investoři vzali nedávné údaje jako pozitivní.

Podle ekonomů Citi existuje rozdíl mezi tím, jak údaje vnímá Fed a jak trhy. Pokud se podíváme na trh, ten očekává, že Fed změní svou politiku na základě měkčích údajů.

Ale to, jak bude Fed data skutečně interpretovat, je úplně jiná věc & to dnes vidíme na trzích!

Na základě tohoto pohledu by nebylo špatné říci, že silný trh práce a vysoká inflace zavedou případné snížení úrokových sazeb! Ve skutečnosti trvale silná inflace znamená další zvyšování sazeb v průběhu roku 2023!

Proto ekonomové Citi nyní počítají se zvýšením sazeb o 25 bazických bodů, což posune základní úrokovou sazbu Fedu na úroveň 5,50 až 5,75 %.

A tento negativní trend na trhu futures se pravděpodobně promítne i na spotové trhy a také na americké akciové trhy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek