Futures na americké akciové indexy před Powellovým projevem pozitivní

Inflace v USA v listopadu klesla na 3,1 %

Všechny hlavní futures na akciové indexy v USA se před očekávaným Powellovým projevem, který zazní později, vyvíjejí směrem vzhůru. Trh očekává nové podněty od Jeroma Powella ohledně toho, jak dlouho bude Fed držet sazby na těchto vysokých úrovních.

Jejich projev Powella je naplánován těsně před zasedáním Ekonomického klubu ve Washingtonu. A vzhledem k tomu, že jsme před několika dny dostali silné zprávy o zaměstnanosti, je naděje, že se Fed od své agresivní měnové politiky odchýlí, menší.

Je méně pravděpodobné, že Fed sníží úrokové sazby

Pokud se na celou situaci podíváme z teoretického hlediska, je zřejmé, že Fed nyní s menší pravděpodobností přestane se svou politikou zavádění nového zvyšování sazeb každých několik měsíců.

Aby Fed změnil svůj postoj, musí se zaměřit na dvě věci: inflaci a stav trhu práce v USA. V tomto směru tedy potřebujeme nízkou inflaci a slabý trh práce, aby Fed změnil svou současnou politiku.

A pokud se podíváme na hlavní futures indexy USA, tak na čele stojí Nasdaq 100 e-minis. Dow e-minis vzrostl o 0,01 %, zatímco S&P 500 e-minis vzrostl o 0,13 %, tedy přibližně o 5,25 bodu. Tyto pokroky jsou však jen určitým šumem před Powellovým projevem. A když se rozhlédneme kolem sebe,

Podobně jsme zaznamenali velkou aktivitu také u některých společností, jako je Microsoft Corp (MSFT), Boeing (BA) a Royal Caribbean (RCL). Technologický gigant Microsoft během předobchodní seance vzrostl o 0,9 %.

Kromě toho vzrostly o 1,1 % také akcie společnosti Boeing (BA), která oznámila plán na zrušení 2000 pracovních míst. Tento proces sníží výdaje společnosti a zároveň zlepší její ziskovost.

A společnost Royal Caribbean (RCL) se chystá oznámit svůj výsledek za 4. čtvrtletí, který by také mohl ovlivnit jeden z hlavních amerických indexů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek