Futures na Dow zůstávají beze změny

Futures na Dow zůstávají beze změny

Akciové futures v USA se z větší části příliš nezměnily, protože obchodní rozpětí bylo velmi úzké. Na konci obchodního dne byly zveřejněny údaje o maloobchodních tržbách z USA, které zlepšily náladu investorů.

I přes zveřejnění maloobchodních tržeb se však futures na Nasdaq 100, S&P 500 a Dow Jones pohybovaly v obchodním rozpětí pouze kolem 0,1 %.

Během prodloužených obchodních hodin zaznamenala společnost Roku po zlepšení tržeb a snížení ztráty nárůst o 11,%. Podle zpráv činila ztráta během 4. čtvrtletí pouze 1,70 USD/akcii oproti očekávání 1,72 USD/akcii.

Stejně tak tržby činily 867,1 milionu USD oproti očekávané hodnotě 802,12 milionu USD. Říci, že Roku tímto hvězdným výsledkem překvapil trh, by nebylo vůbec špatné.

Pozitivní výsledky společností CSCO, ROKU a TWLO

Pokud se rozhlédneme kolem sebe, společnost Cisco Systems (CSCO) si rovněž polepšila o 3,2 % poté, co se její 2. čtvrtletní zisk na akcii dotkl 0,88 USD oproti očekávané hodnotě 0,85 USD. A skutečné tržby dosáhly 13,60 miliardy USD oproti očekávané hodnotě 13,41 miliardy USD.

Podobně i společnost Twilio poskočila o 12,5 % výše poté, co za 4. čtvrtletí vykázala EPS ve výši přibližně 0,22 USD. A tržby TWLO činily zhruba 1,02 miliardy dolarů, zatímco trhy očekávaly hodnotu pouze 1 miliardy dolarů.

Společnost Shopify, která je kótovaná na newyorské burze, klesla o 9,8 % poté, co vykázala mnohem lepší EPS, než očekával trh. Při srovnání s Cisco & Twilio je to další případ vzhledem k tomu, že Shopify mělo dokonce lepší hodnotu tržeb ve výši 1,73 miliardy USD oproti očekávání 1,65 miliardy USD.

Při pohledu do budoucna nás čeká zveřejnění indexu cen výrobců, zahájených staveb bytů, údajů o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a výrobního indexu filadelfského Fedu. Kromě toho dnes později vystoupí také dva představitelé Fedu (Bullard & Mester).

Mezitím dnes později zveřejní své hospodářské výsledky také některé velké společnosti, například Nestle, Applied Materials, Hasbro, Dropbox a Doordash Inc.

Celkově index Dow Jones přidal 0,1 %, tj. 38,8 bodu. Co se týče indexu S&P 500, došlo k nárůstu o 0,3 %, tj. přibližně o 11,5 bodu. Co se týče dluhopisových trhů v USA, výnos desetiletého dluhopisu se pohyboval na úrovni 3,815 %.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek