Futures na evropské akcie před projevem o moci klesají

Akcie evropských bank po zprávě Credit Suisse rostou

Odborníci se domnívají, že evropské akciové trhy v úterý otevřou na nižší úrovni. Hlavním katalyzátorem této špatné výkonnosti akciových trhů v EU jsou jestřábí komentáře dalších významných představitelů Fedu. Kromě toho je také naplánován projev Jeroma Powella, který by mohl trhy rozhýbat.

V Německu se futures na DAX obchodovaly se ztrátou 0,7 %, zatímco futures na francouzský CAC 40 klesly o 0,6 %. Stejně tak futures na index FTSE 100 ze Spojeného království klesl o 0,5 %. Celkově trhy mírně klesly v důsledku negativního sentimentu kolem projevu Jeroma Powella.

Ještě před dnem se evropské akcie pohybovaly výše na svém 8měsíčním maximu. Katalyzátorem byla naděje, že země EU budou v roce 2023 procházet pouze mělkou recesí. Po komentářích Marryho Dalyho a Raphaela Bostice (dva představitelé Fedu) se však vše změnilo.

Spojené státy budou držet úrokové sazby nad 5 %

Podle těchto 2 představitelů Fedu bude americká centrální banka ještě nějakou dobu držet úrokové sazby nad 5 %. To jí pomůže v boji s inflací, která je stále na vysoké úrovni.

Tato agresivní politika Fedu vyvolala obavy, že recese v USA se stala vysoce pravděpodobnou. V důsledku toho se i světové trhy včetně těch z Evropské unie dostaly do záporných hodnot.

Vzhledem k tomu, že největší ekonomice světa hrozí recese, automaticky to vyvolá nervozitu ve všech ekonomikách světa.

S výhledem do budoucna nás čeká projev pana Powella, který nám napoví o budoucích plánech Fedu a o tom, jak rozplétá situaci v oblasti úrokových sazeb & inflace.

V regionu EU se maloobchodní tržby ze Spojeného království za poslední měsíc zvýšily o 6,5 %. Tyto údaje zveřejnily společnosti KMPG a British Retail Consortium.

Podle šéfa KPMG ve Velké Británii vypadá růst maloobchodních tržeb během prosince dobře. Uvedl také, že je to způsobeno především tím, že nové věci stojí více. V důsledku toho se zamaskoval skutečný objem zboží, které lidé nakoupili.

Trendové příběhy

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek