GBP/JPY s rizikem poklesu nad 181,00 v souvislosti s rizikem změny politiky BoJ

GBP/JPY získává 1 % na pozadí "holubičí" BoJ, zůstává nad 20 SMA

Dokud se pár GBP/JPY nachází pod úrovní 181,00, je pravděpodobnost výprodeje mnohem vyšší, což podtrhuje důležitost této úrovně podpory. Pokud jde o výhled do budoucna, objevuje se mnoho zvěstí, že Bank of Japan (BoJ) na zasedání 28. července změní svou měnovou politiku.

Uvnitř Japonska se změnilo chování podniků, což způsobilo i růst mezd. Tento krok zároveň změnil rizika deflace v Japonsku. Zjednodušeně řečeno, domácnosti v Japonsku mají nyní větší disponibilní příjem, což zvyšuje celkovou poptávku.

Skokový nárůst mezd také umožní udržet inflaci nad 2% hranicí a podpořit tak hospodářský růst v Japonsku. Na základě všech těchto zásadních změn se investoři domnívají, že BoJ může na příštím zasedání konečně změnit svou holubičí politiku.

BoJ by se měla odklonit od současné politiky – MMF

Podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) by se BoJ měla odklonit od své současné podpůrné měnové politiky. Zdá se tedy, že i mezinárodní měnové instituty nyní hovoří o změně přístupu BoJ, což dodává rozhovorům o změně politiky větší důvěryhodnost.

Na příštím zasedání dostanou investoři také vodítko ohledně inflační situace v Japonsku. Japonská vláda již zveřejnila svůj výhled, podle kterého inflace dosahuje 0,7 %. Stejně tak vláda předpokládá růst mezd o 2,5 % v průběhu roku 24 a o 2,6 % v roce 23.

Pokud se podíváme na stranu britské libry, tato měna nenachází dostatečnou poptávku, přestože BoE je stále jestřábí ohledně své politiky úrokových sazeb. Bank of England oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách 3. srpna 2023. Pokud se podíváme na ostatní ekonomiky G7, inflace ve Spojeném království je prozatím stále vysoká.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek