GBP/USD čelí odmítnutí na 1,2100, protože USD posiluje

GBP/USD čelí odmítnutí na 1,2100, protože USD posiluje

Během úterní obchodní seance se měnovému páru GBP/USD podařilo dotknout úrovně 1,2100, aby byl opět odmítnut. V důsledku toho pár prudce klesl a našel podporu poblíž úrovně 1,2050.

K náhlému posílení USD vůči GBP došlo především v důsledku vyššího počtu volných pracovních míst v USA během srpna. Ekonomický ukazatel z USA byl pro dolar pozitivní, a tak tlačil GBP/USD níže.

Technické grafy ukazují, že cenová akce GBP/USD se nachází v medvědím regresním kanálu se středem poblíž úrovně 1,2100. Pokud se tedy páru podaří udržet nad úrovní 1,2100, stane se pohyb směrem k 1,2150 realitou.

GBP/USD má před sebou překážky

Po hladině 1,2150 nás čeká ještě hladina 1,2175, která se shoduje s 20 SMA, a poté hladina odporu 1,2200. Avšak 1,2200 je ještě dlouhý příběh, protože před ní je mnoho překážek!

Dalším scénářem je neúspěch GBP/USD při růstu a překonání úrovně 1,2100, což naznačuje medvědí posun páru. V tomto případě bude support přítomen na úrovni 1,2050, která se zároveň nachází na dolním konci regresního kanálu. Pokud se hladina 1,2050 neudrží, budou muset býci na GBP bránit hladinu 1,200.

Prozatím pár GBP/USD pokračuje v medvědím sestupu a již dosáhl své nejnižší úrovně, která byla k vidění během března 2023. Technické ukazatele na GBP/USD navíc krátkodobě tisknou přeprodané podmínky.

Navzdory všem přeprodaným údajům však rizikový sentiment nepodporuje žádný býčí postup na GBP/USD. V tomto směru je tedy šance na jakoukoli technickou korekci velmi malá.

Pohled na britský akciový trh ukazuje, že nálada je převážně pozitivní, neboť index FTSE 100 během dne již vzrostl o 0,4 %. To naznačuje, že nálada na trhu je nyní ve srovnání s několika posledními dny a týdny o něco pozitivnější.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek