GBP/USD pravděpodobně najde podporu poblíž 1,2037 – MUFG

GBP/USD stabilní nad 1,2650 na pozadí rozhodnutí Boe

Zasedání BoE je za dveřmi (zbývá několik dní) a zdá se, že analytici MUFG přišli s prognózou pro GBP/USD.

Podle MUFG se měnový pár GBP/USD pravděpodobně vydá směrem dolů a podporu najde poblíž úrovně 1,2037. Pokud jde o důvod této medvědí prognózy, MUFG uvádí slabou ekonomickou aktivitu ve Spojeném království.

Dodávají, že údaje přicházející ze Spojeného království se nadále zhoršují a jejich konec je v nedohlednu. Proto by nemělo být překvapením, pokud současnou ekonomickou situaci země uzná i BoE.

Hospodářské údaje Spojeného království zůstávají slabé

Současně budou mzdy ve Spojeném království dále klesat i kvůli podmínkám na trhu práce. V jistém smyslu nižší mzdy také pomohou kontrolovat inflaci, ale nezapomínejme, že povedou i k nižšímu hospodářskému výkonu.

Proto se MUFG domnívá, že prognóza snížení sazeb o 25 bazických bodů je pouze výchozím bodem. Podle nich bude skutečné snížení sazeb zavedené BoE do konce třetího čtvrtletí 2024 mnohem vyšší.

Pokud bude nadcházející zasedání BoE méně jestřábí, pošle to výnosy britských dluhopisů s blížícím se koncem roku 2023 níže. To je tedy další faktor, který bude nutit GBP k horší výkonnosti.

Vzhledem k těmto okolnostem dává smysl, aby měnový pár libry a dolaru zamířil níže a našel podporu poblíž úrovně 1,2037. Vzhledem k tomu, že tato úroveň je zároveň minimem z října 2023, udrží prodejce a poslouží jako základna pro kupující.

Další na řadě je úroveň 1,2000, která je rovněž hlavní zónou podpory. Ve skutečnosti bude důležitější než úroveň 1,2037 a je také vzdálená 37 pipů.

Nicméně býčí překvapení ze strany BoE (Bank of England) znamená, že GBP posílí vůči svým protějškům, jako je dolar a euro.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek