GBP/USD se dotýká desetidenních minim na úrovni 1,2800 na pozadí posilování USD

GBP/USD se obchoduje s býčí tendencí poblíž 1,275

Pár GBP/USD obnovil desetidenní minima a naposledy se během americké seance pohyboval kolem úrovně 1,2800. Ačkoli se pár z minima trochu zotavil, stále se nachází v medvědím teritoriu na pozadí širšího posílení amerického dolaru.

Úroveň 1,2870 na grafu GBP/USD se také shoduje s úrovní 50 % fib retracementu. Kromě toho se v její blízkosti nachází také 100 SMA, což z ní činí důležitý bod obratu. Pokud se hladina 1,2870 potvrdí jako rezistence, pak bude dalším cílem medvědů na páru GBP/USD hladina 1,2800 a následně hladina 1,2700.

Pokud se podíváme na druhý scénář (býčí), GBP/USD může prodloužit zotavení a dosáhnout úrovně odporu 1,2900. Pokud bude tato úroveň překonána, další zastávkou pro býky na GBP bude 1,2930 a následně 1,300, kde se rovněž nachází 50 SMA. K prolomení hladiny 1,300 však dojde pouze v případě, že GBP/USD vytvoří stabilní základnu nad úrovní 1,2870.

GBP/USD zůstává v krátkodobém horizontu medvědí

Pokud se podíváme na krátkodobý vývoj, trend měnového páru GBP/USD je medvědí, jelikož již pátý den v řadě pokračuje v uzavírání na nižších úrovních. Ve skutečnosti pár libra/dolar vůbec poprvé za posledních 10 obchodních dní uzavřel pod úrovní 1,2850.

Pokud se podíváme na fundamentální frontu, americké ministerstvo práce odhalilo pokles počátečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti o 228 000. Jedná se o jeden z nejnižších údajů, který tak dodává sílu americkému dolaru.

O něco dříve jsme se dočkali také údajů o maloobchodních tržbách ze Spojeného království, které během června vyskočily o 0,7 %. Tento údaj byl mnohem lepší, než očekávali analytici, kteří předpokládali pouze 0,2% nárůst.

Britský ministr financí mezitím dal jasně najevo, že se musí vyvarovat neuváženého utrácení a že ekonomika se nachází v klíčovém bodě. Dodal, že nedávné údaje o inflaci ukazují, že plán skutečně funguje.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek