GBP/USD se obchoduje blízko 1,3100, protože americký dolar vykazuje slabost

GBP/USD stabilní nad 1,2650 na pozadí rozhodnutí Boe

Během evropské obchodní seance se pár GBP/USD obchodoval poblíž úrovně 1,3100, jelikož americký dolar se snaží najít svůj směr. USD zůstává slabý navzdory opatrnému přístupu trhu, což nám říká, že šance na změnu kurzu Fedu se mnohonásobně zvýšila.

Při pohledu do budoucna je pravděpodobné, že Bank of England zůstane u zvyšování sazeb, zatímco Fed od této politiky pravděpodobně ustoupí. Z fundamentálního hlediska má tedy měnový pár GBP/USD v nejbližší době nakročeno k býčímu impulsu.

GBP/USD: Úrovně 1,3150 a 1,3200 jsou důležitými úrovněmi odporu

Měnový pár GBP/USD se obchoduje uvnitř vzestupného regresního kanálu, v němž je nejbližší hladinou podpory úroveň 1,3100. Jestliže tedy pár libra/dolak na 4hodinovém grafu uzavře pod úrovní 1,3100, korekce se pravděpodobně rozšíří na kurz 1,3060. To je střední úroveň vzestupného kanálu a pravděpodobně umožní ukazatelům vzdálit se od překoupených podmínek.

Pokud bude střední úroveň regresního kanálu proražena, výprodej GBP se rozšíří a poté povede pár k úrovni 1,3120.

Pokud se podíváme na opačnou stranu, nejbližší rezistence se pro pár GBP/USD nachází na úrovni 1,3150, následovaná úrovněmi 1,3200 a 1,3260.

Navzdory krátkodobému výprodeji na páru GBP/USD pokračuje tento pár v býčím trendu a během čtvrteční seance dokonce získal 150 dní. Je to tak již šestý den v řadě, kdy býci GBP udržují pár v býčím teritoriu.

Americký dolar (USD) zůstává pod prodejním tlakem poté, co údaje UBLS vykázaly růst indexu cen výrobců o 0,1 %, což je známka zpomalení inflace. Ačkoli je to pro americkou ekonomiku a akciový trh dobré, USD by tím oslabil vůči svým protějškům, jako je GBP.

Mezitím předseda OBR nedávno hovořil o tom, že inflace se hluboce zakořenila v ekonomice a bude vyžadovat další kroky ze strany BoE.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek