GBP/USD se obchoduje poblíž 1,2700 při slabosti USD

GBP/USD čelí odmítnutí na 1,2100, protože USD posiluje

Měnový pár GBP/USD se obchoduje poblíž cenové hladiny 1,2700 a zdá se, že se snaží najít jasný směr. Pár britská libra/americký dolar je v pasti obav z recese a nedávného soupeření mezi USA a Čínou. V důsledku toho se útěk k bezpečným aktivům, jako je americký dolar, zdá být jasnou volbou.

Pokud jde o budoucnost, svátek Dne nezávislosti v USA udrží většinu obchodníků na vedlejší koleji, protože budou čekat na nové impulsy z amerického a britského trhu.

Technický výhled měnového páru GBP/USD rovněž vykresluje velmi zajímavý obrázek, neboť na úrovni 1,2700 se nachází 50 SMA a 23,6% fib retracement. Kromě toho se 100 SMA na grafu GBP/USD rovněž shoduje s hlavní rezistencí. Pokud tuto úroveň překoná, pár se posune k úrovním 1,2750 a 1,2800.

GBP/USD – Podpora na úrovni 1,2650 zůstává nedílnou součástí.

Na opačné straně se nejbližší support nachází na úrovni 1,2650, která se také shoduje s 20 SMA. Poté je dalším supportem pro GBP/USD hladina 1,2600 a následně 1,2570.

Během asijské a evropské seance se pár libra/dolar z větší části obchoduje v úzkém kanálu. Jediným důvodem omezených ztrát tohoto páru je zlepšený rizikový sentiment u souvisejících měn. Po zveřejnění zprávy o indexu PMI však můžeme být svědky určitého pohybu na páru GBP/USD.

V pátek se americký dolar dostal pod prodejní tlak, který připravil půdu pro odraz páru libra/dolak. Údaje z USA ukázaly pokles indexu PCE během května, což tlačilo dolarový index do ztráty 0,5 %.

I přes nedávné zveřejnění ekonomických údajů však americký dolar vykazuje vůči ostatním měnám odolnost, neboť existuje vysoká šance, že během července dojde ke zvýšení sazeb o 25 bazických bodů.

Jakékoli zprávy o zvýšení sazeb ze strany BoE však mohou posílit i britskou libru, což by bylo pro měnový pár GBP/USD zajímavé.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek