GBP/USD vyskočil nad 1,2850, protože se zlepšila nálada ohledně rizika

GBP/USD čelí odmítnutí na 1,2100, protože USD posiluje

Pár GBP/USD se momentálně těší býčímu impulsu a po překonání rezistence 1,2850 se nyní blíží k úrovni 1,2800. Pozitivní riziková nálada následovaná rostoucími americkými akciemi dnes páru pomohla k vzestupu.

Kromě toho nadcházející rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách také omezuje růst amerického dolaru. To také pomáhá britské libře získat vůči zelené bankovce převahu.

Kupci GBP/USD zůstávají váhaví

Čtyřhodinový graf měnového páru GBP/USD odhaluje zajímavé technické údaje, pokud se podíváme na ukazatel RSI. Zpočátku se ukazatel zotavil a dotkl se linie 50, aby se následně stáhl zpět na úroveň 40 bodů. To naznačuje, že navzdory krátkodobému oslabení amerického dolaru býci na měnovém páru GBP/USD stále váhají, zda jít do všeho naplno.

Nejbližší důležitou rezistencí pro GBP/USD je úroveň 1,2800, kde se nachází také 200 SMA. Pokud tedy GBP/USD uzavře pod touto úrovní, další pravděpodobnou zastávkou pro medvědy bude 1,2750 a následně 1,2730.

Na druhé straně se hladina 1,2870 ukazuje jako silná rezistence a za současných okolností bude obtížné ji překonat. Pokud se ji však býkům podaří přeměnit na support, další zastávkou pro býky na GBP bude 1,2900 a poté úroveň 1,2930.

Během úterní brzké obchodní seance se GBP/USD dokázal dotknout úrovně 1,2870, aby poté ztratil dynamiku. Pokud se tedy podíváme na tuto cenovou akci, pak by hladina 1,2800 mohla být úrovní, kde se dočkáme výraznějšího výprodeje na tomto páru.

Jinde optimismus ohledně čínského stimulačního balíčku roste, což zelené bankovce ztěžuje nalezení dostatečné poptávky. To je další důvod, proč se měnovému páru GBP/USD podařilo vrátit ze své 7denní série ztrát.

Pokud jde o budoucnost, GBP/USD bude silně ovlivněn nadcházejícím zasedáním Fedu. Zasedání FOMC totiž udá tón páru libra/dolak a napoví nám, co se bude dít dál.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek