Gbp/Usd získává zpět rukojeť 1,2700 před Baileyovou

GBP/USD stabilní nad 1,2650 na pozadí rozhodnutí Boe

Měnový pár GBP/USD se opět vrátil na úroveň 1,2700 a dostal se do kladných hodnot. K tomuto vývoji došlo v důsledku zlepšení nálady na trhu, což vedlo k prodeji USD a nákupu GBP.

Kromě toho je hlavní událostí pro GBP/USD výpověď Baileyho (guvernéra BoE). Ta vnese tolik potřebné světlo do toho, co lze očekávat od měnové politiky centrální banky.

1,28 je další hladinou odporu

Prozatím je trend na GBP/USD býčí, jelikož se již pohodlně nachází nad úrovní 1,27. V současné době se GBP/USD nachází na úrovni 1,27. Následující relevantní rezistencí je 1,2750, která se zároveň shoduje se střední linií býčího kanálu. Pokud se páru podaří uzavřít nad ní, další sledovanou úrovní bude 1,2800 a následně 1,2820.

Druhým scénářem je prolomení supportu 1,2700, kde se také nachází 100 SMA. V tomto případě bude ve hře opětovná návštěva úrovně 1,2650, po níž bude následovat další rezistence na 1,2600.

Co se týče britského akciového trhu, index FTSE 100 se pohybuje směrem dolů. Sy, futures na americké akcie rovněž poskytují smíšené signály, což naznačuje, že trh zachovává opatrnost.

Hlavní událostí pro GBP/USD je výpověď guvernéra BoE. Očekává se, že bude diskutovat o otázce vysokých úrokových sazeb a jejich vztahu k finanční stabilitě Spojeného království.

Guvernér BoE pravděpodobně potvrdí & obhájí rozhodnutí centrální banky udržovat vysoké úrokové sazby. Na prosincovém zasedání BoE ponechala úrokové sazby na stejné úrovni vzhledem k obavám z inflace.

Pokud tedy Baileyová bude na výpovědi hovořit o vyhlídkách na další zvýšení sazeb, GBP/USD se vydá o další krok výše. Na americké straně diktují směr USD výnosy dluhopisů, protože trhy se připravují na čísla o inflaci.

A pokud Baileyová během výpovědi naznačí snížení sazeb, bude z toho mít radost britský akciový trh, ale ne tolik GBP.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek