Gbpusd obchoduje pod 12050 uprostřed Usd síly

GBP/USD čelí odmítnutí na 1,2100, protože USD posiluje

Pár GBP/USD se po zveřejnění údajů o inflaci ve Velké Británii a USA dostal do útlumu. Údaje o inflaci ze Spojeného království ukázaly, že skutečně zpomaluje, což bylo znamením, že vysoké úrokové sazby zde dlouho nezůstanou.

Mezitím maloobchodní tržby ze strany USA ukázaly, že zpomalují, ale tempo je mnohem pomalejší. V důsledku toho získal USD převahu nad ostatními měnami včetně GBP.

Celkově se GBP stala medvědí, zatímco USD býčí – To vytvořilo ideální podmínky pro to, aby se GBP/USD začal obchodovat v záporném teritoriu! V době psaní tohoto článku se GBP/USD již obchodoval pod úrovní 1,2050.

Indikátor RSI odhaluje, že nás čeká další pokles

Na 4hodinovém grafu se měnový pár GBP/USD stále drží nad úrovní 50 SMA, avšak ukazatel RSI se i nadále drží pod úrovní 50. To naznačuje, že medvědi stále drží půdu pod nohama a mohlo by dojít k dalšímu poklesu.

Při pohledu do budoucna je oblast mezi 1,2075 – 1,2070 důležitou oblastí podpory. Stejná oblast ostatně koresponduje také s úrovní 61,8 % Fib retracementu a s průměrem 50 SMA.

To znamená, že býci budou muset tuto úroveň sledovat – uzavření pod ní by znamenalo, že medvědi mají navrch. Naopak silné uzavření nad úrovní 1,2075 znamená, že býci na GBP jsou opět ve hře. V případě dalšího růstu GBP/USD bude dalším cílem býků oblast kolem 1,2200.

Závěrem lze říci, že současný technický výhled měnového páru GBP/USD nám říká, že krátkodobé zkreslení je medvědí a uzavření pod 1,2070 na 4hodinovém grafu povede k dalšímu poklesu.

Dalším faktorem, který vyvíjí tlak na GBP/USD, je 3,8% výnos 10letých amerických dluhopisů. Aktuální výnos je na několikaletých nejvyšších úrovních a dodává tak sílu americkému dolaru.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek