Gbpusd se otáčí pod 12300 a dosahuje 1 týdenního minima

GBP/USD čelí odmítnutí na 1,2100, protože USD posiluje

Zdá se, že GBP/USD zahájil tento týden medvědí notou, když po počátečním odrazu sklouzl pod 1,2300. A odborníci se domnívají, že šance na nějakou rozumnou trakci GBP/USD jsou také velmi obtížné, pokud se nezlepší nálada na trhu.

Investoři se z větší části obávají růstu cen ropy. To podpoří již tak vysokou inflaci směrem vzhůru a dále utlumí spotřebitelskou poptávku.

Již dříve se producenti OPEC+ dohodli na zavedení omezení produkce ropy o zhruba 1 mil. barelů denně. To způsobilo skokový nárůst ceny ropy Brent i WTI a obnovilo obavy z velmi vysoké inflace.

Šance na zvýšení sazeb Fedu 60 %

Pokud bychom byli svědky situace na trhu, která by podpořila příliv bezpečných přístavů, dodalo by to USD na síle. To znamená další potíže pro měnový pár GBP/USD, který se již v současné situaci potýká s problémy.

V době psaní tohoto článku se futures na index Dow obchodoval o 0,3 % výše, zatímco futures na index S&P 500 za celý den klesl o 0,15 %.

Největší zprávou je však nástroj CME Group FedWatch, který nyní ukazuje 60% pravděpodobnost zvýšení sazeb Fedu. Pokud se to potvrdí, bude k úrokové sazbě přidáno dalších 25 bazických bodů.

Při pohledu do budoucna nás čeká také průzkum ISM PMI ve výrobě, který poskytne výhled na vstupní inflaci. Pokud se inflace podle průzkumu PMI zvýší, dodá to sílu i USD.

Očekává se také zvýšení údaje o indexu cen placených služeb na 53,8 z dřívější hodnoty 51,3. A pokud se podíváme na index PMI, očekávání trhu je 47,5, ale hodnota nad 50 zlepší rizikový sentiment.

Pokud se tedy na páru GBP/USD potvrdí rezistence na úrovni 1,2300, další zastávkou bude úroveň podpory 1,2260. Poté bude další úrovní podpory pro GBP/USD 1,2230 a následně 1,2200.

Na druhé straně je nejbližší rezistencí hladina 1,2350 a poté úroveň 1,2400. Pokud GBP/USD překoná hladinu odporu 1,24, další zastávkou bude hladina 1,2420.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek