Gbpusd stabilně nad úrovní 12600 navzdory opatrnému sentimentu

GBP/USD čelí odmítnutí na 1,2100, protože USD posiluje

Během evropské obchodní seance se pár GBP/USD stabilně držel nad hladinou podpory 1,2600. V současné době se zdá, že GBP/USD se snaží o býčí rally uprostřed silného USD.

Trh je navíc v tuto chvíli také velmi opatrný, což brání přílivu peněz směrem k britské libře. Pokud jde o budoucnost, další směr vývoje GBP/USD bude záviset na projevu FEDu, který je naplánován na několik příštích dní.

1,26000 – důležitá úroveň pro GBP/USD

Pokud se podíváme na technický vývoj měnového páru GBP/USD, zdá se, že se obchoduje v horní polovině regresního kanálu. To je býčí signál, o kterém není pochyb!

Když se však podíváme na ukazatel RSI, ten se pohybuje kolem úrovně 70, což naznačuje, že by mohla přijít technická korekce.

Pokud se tedy pár GBP/USD propadne pod úroveň 1,2625 a promění ji v rezistenci, další úrovní bude 1,2600 a následně hladina podpory 1,2550. Úroveň 1,2550 se také shoduje s 50 SMA a spodní hranou vzestupného kanálu.

Na druhou stranu prolomení hladiny odporu 1,2650 znamená, že býci na GBP/USD budou cílit na úroveň 1,2700. Tato úroveň je horní hranicí býčího kanálu a časem se také posune výše.

Pokud se podíváme na fundamentální stránku, USD zůstane v centru pozornosti kvůli nadcházejícímu zveřejnění indexu spotřebitelských cen. Trh očekává, že zpráva ukáže stabilní inflaci v zemi.

Stejně tak se očekává, že BoE zachová svou současnou politiku vysokých úrokových sazeb v souvislosti s vyšší inflací a nedostatkem pracovních sil v zemi. Proto se domníváme, že inflace ve Spojeném království zůstane v dvouciferném pásmu.

Takže zatímco se díváme na technické aspekty měnového páru GBP/USD, nezapomínejme, že i fundamentální stránka má mnoho zajímavého! Fundamentální aspekty měnového páru GBP/USD totiž mohou mít zásadní vliv na další pohyb tohoto páru.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek