General Motors (GM) získává úvěrovou linku v hodnotě 6 miliard dolarů

General Motors (GM) získává úvěrovou linku v hodnotě 6 miliard dolarů

Ve středu se společnosti General Motors (GM) podařilo získat novou úvěrovou linku v hodnotě přibližně 6 miliard USD. Automobilka již odhadla, že kvůli stávce zaměstnanců United Auto Workers přijde přibližně o 200 milionů dolarů.

Stávka zaměstnanců továren začala 15. září a trvá již téměř 20 dní. Celkově se stávka již dotkla až dvou montážních závodů General Motors a přibližně 20 středisek „distribuce dílů“.

Tím však stávka nekončí, protože stále existuje možnost, že UAW rozšíří stávku na další továrny GM. Prozatím probíhají jednání a vždy existuje možnost, že se tento proces zastaví. V takovém případě se situace vyhrotí a GM bude muset zaznamenat další ztráty.

GM čelí několika protivětrům

Uprostřed toho všeho se GM úspěšně podařilo získat úvěrovou linku v hodnotě několika miliard dolarů. Bude platit do října 2024 a umožní GM čerpat likviditu.

Díky této úvěrové lince plánuje General Motors ochránit a vylepšit svou rozvahu, protože trpí finančními ztrátami způsobenými stávkou zaměstnanců. Pokud se stávka rozšíří do dalších závodů, může dokonce zastavit výrobu pickupů a dalších ziskových vozidel GM.

Podle dohody o likviditě bude muset GM zajistit likviditu ve výši nejméně 2 miliard USD v USA a globální likviditu ve výši 4 miliard USD. Kromě toho dohoda také omezí možnost GM prodávat nebo slučovat svá aktiva a také možnost získat nový dluh.

Říci, že GM pociťuje důsledky stávky zaměstnanců, by bylo slabé slovo, protože společnost se musela uchýlit k zajištění dodatečné úvěrové linky. Prozatím se neví, kdy stávka oficiálně skončí a GM se vrátí k běžnému provozu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek