Goldman Sachs 35 Šance na recesi v USA uprostřed bankovní krize

Goldman Sachs uvažuje o prodeji své jednotky investičního poradenství

Společnost Goldman Sachs po nedávných otřesech v bankovním sektoru zvýšila pravděpodobnost recese v USA. Podle hlavního ekonoma firmy je nyní pravděpodobnost recese v USA 35 %.

Dříve banka předpovídala pouze 25% pravděpodobnost, že USA projdou recesí. Upozornila také, že nejistota se v krátkodobém horizontu zvýšila v souvislosti s napětím v bankovním sektoru.

Kromě toho Goldman Sachs sdílela také svůj výzkum, podle něhož se očekává růst hrubého domácího produktu na úrovni přibližně 1,2 %.

Jen před týdnem musely ukončit činnost přibližně 3 banky (Signature Bank, SBV a Silvergate Bank). Podobně se potýká s problémy i švýcarská banka Credit Suisse.

Podle Goldman Sachs nedávné potíže v bankovním systému zvýšily pravděpodobnost hospodářského poklesu. Proto trh nyní očekává, že Fed zastaví zvyšování sazeb nebo se vrátí k jejich menšímu zvyšování.

Pokud se podíváme na nástroj FedWatch, existuje 75% šance, že Fed přinese zvýšení sazeb o 0,25 bazických bodů. Naopak existuje 25% šance, že Fed ponechá úrokovou sazbu beze změny.

Dříve trh očekával, že Fed provede zvýšení sazeb o 50 bazických bodů, ale zdá se, že kolaps SVB vše změnil.

Hlavní globální stratég Goldman Sachs se domnívá, že zpřísnění politiky a stahování likvidity ze strany Fedu způsobilo stres v bankovním systému.

Zdá se, že jsme konečně začali vnímat hrozby, které mohou vzniknout v důsledku vyšších úrokových sazeb. Kromě toho se také ukázalo, že ani taková velká jména, jako je Credit Suisse, nejsou náchylná k finančním potížím.

Celkově se po nedávných potížích v bankovním sektoru zvýšila pravděpodobnost recese v USA o 10 %. Pokud v důsledku ekonomických podmínek padne ještě několik dalších bank, šance na recesi se ještě zvýší.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek