Goldman Sachs bude muset odepsat 2,2 miliardy dolarů

Goldman Sachs uvažuje o prodeji své jednotky investičního poradenství

Společnost Goldman Sachs získala v roce 2021 společnost Greensky, která poskytuje fintech půjčky. Nyní se Goldman Sachs údajně chce této společnosti zbavit, což znamená, že by mohla čelit odpisu ve výši 2,2 miliardy dolarů.

Podle jednoho z uchazečů má platforma pro poskytování půjček společnosti GreenSky hodnotu 300 milionů dolarů. Podle jiného má platforma hodnotu 500 milionů dolarů, což poukazuje na rozdíl mezi oceněními.

Nabídky na koupi GreenSky však neodpovídají očekáváním Goldman Sachs, což je poněkud znepokojivé znamení. GreenSky se zabývá především půjčkami na zlepšení bydlení, které jsou poskytovány spotřebitelům.

Akcie Goldman Sachs klesly o 1,4 %.

Během ranní obchodní seance akcie Goldmanu klesly o 1,4 %, což vypovídá o tom, že investoři se na tuto zprávu zatím netváří!

Když byl mluvčí Goldmanu požádán o komentář, dodal, že jsou uprostřed procesu. Rovněž zdůraznili, jak je společnost spokojena se zdravou účastí různých zájemců. Na dotaz ohledně data úpisu však žádné podrobnosti nesdělili.

Podle odborníků by společnost Goldman mohla během procesu prodeje GreenSky čelit odpisu. Kromě toho se očekává, že výše goodwillu se bude pohybovat kolem 500 milionů dolarů. Dalším scénářem je, že odpis by mohl představovat prémii, která byla vyšší než účetní hodnota aktiv.

Během prvního kola nabídek se na prodeji podílelo několik věřitelů a správců aktiv, například Synchrony Bank, Sixth Street Partners, Apollo Global Management, KKR a Warburg Pincus.

Ale podle toho, jak se věci v nabídkovém řízení vyvíjejí, se zdá, že Goldman Sachs možná nedostane tolik, kolik za GreenSky původně zaplatil. Dalším scénářem je, že by společnost mohla z procesu prodeje vycouvat, pokud bude mít pocit, že nabídky neodpovídají jejímu záměru.

V příštích dnech budou k dispozici další podrobnosti o transakci, které by tak mohly vnést jasno do toho, co se děje! Mezitím mohou akcie Goldman Sachs nadále zaznamenávat vyšší objemy obchodů, než je obvyklé.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek