Goldman Sachs tvrdí, že Fed nebude podporovat akcie až do roku 2024

Goldman Sachs: Gold Sachs: SolarEdge Technologies je dobrou příležitostí k nákupu

Konečně jsme se dočkali lednové zprávy o zaměstnanosti v USA, která ukazuje silný trh práce. Pro investory to však znamená špatné zprávy, protože Fed nyní nemá důvod zpomalit své cykly zvyšování sazeb.

Dříve existovala naděje, že se Fed pokusí ekonomiku podpořit, pokud zpráva o zaměstnanosti nebude dostatečně silná. Poslední zpráva však ukázala silný trh práce. To znamená, že Fed může pokračovat v boji o návrat inflace kolem 2% cíle.

Jinými slovy, analytici Goldman Sachs se domnívají, že Fed nemá příliš důvodů podporovat akcie snížením úrokové sazby.

Úroková sazba v USA zůstane nad 5 % až do roku 2024

Podle Goldman Sachs se očekává, že Fed zvýší svou úrokovou politiku na 5 % nebo výše v roce 2023. Poté zůstane úroková sazba na vysokých úrovních až do roku 2024!

Pokud se však podíváme na trhy, většina obchodníků se domnívá, že Fed začne zavádět snižování úrokových sazeb do konce roku 2023.

Názor společnosti Goldman je však přesně opačný, než se trh domnívá, že by se to mohlo stát. Podle nich se úroková sazba v USA dostane spíše do dolního pásma 5 než do horního pásma 4.

Kromě toho se Goldman Sachs také domnívá, že se snížení sazeb ze strany Fedu dočkáme až na vstupu do roku 2024.

Pokud se podíváme na názor Fedu, špatná zpráva o trhu práce je známkou toho, že ekonomika zpomaluje kvůli vysokým úrokovým sazbám. Ale s lepší než očekávanou zprávou o zaměstnanosti bude mít Fed větší prostor pro zavedení nového zvýšení sazeb.

Prozatím je americká ekonomika stále silná a trh práce také vykazuje známky odolnosti. Kromě toho začala zpomalovat i inflace, která do konce roku 2023 dosáhne 3 %. A do roku 2024 by se inflace v USA měla dotknout 2,5 %.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek