Goldman Sachs uvažuje o prodeji své jednotky investičního poradenství

Goldman Sachs uvažuje o prodeji své jednotky investičního poradenství

Goldman Sachs (GS) údajně uvažuje o prodeji své slavné „investiční poradenské jednotky“, kterou převzal před 5 až 6 lety. Podle odborníků bankovní gigant nyní ustupuje od své původní snahy oslovit širší zákaznickou základnu.

Podle těchto zpráv se bankovní gigant nyní poohlíží po potenciálních alternativách, které by mohly uspokojit zájemce s vysokým čistým jměním.

Oddělení investičního poradenství spravuje aktiva v hodnotě 29 miliard dolarů

Před několika lety zaplatila banka Goldman Sachs celkem 750 milionů dolarů za koupi společnosti United Capital, která nabízela služby investičního poradce. Dostupné zprávy naznačují, že tato jednotka, která je nyní ve vlastnictví Goldman Sachs, dohlíží na aktiva v hodnotě 29 miliard dolarů.

Důvodem akvizice United Capital byla původně snaha zaměřit se i na ty klienty, kteří nepatří mezi ultrabohaté. Zdá se však, že generální ředitel (David Solomon) nyní pociťuje horko, protože posun k zaměření na masový trh vedl v průběhu let ke ztrátám.

Ve 2. čtvrtletí skupina vykázala 60% propad zisku, který byl způsoben především Goldmanovými odpisy v oblasti spotřebitelských obchodů.

Začátkem tohoto roku Goldman Sachs zopakoval, že se více zaměří na rozšíření služeb, které jsou nabízeny ultrabohatým klientům. To bankovnímu gigantu umožní využívat stabilní zdroje příjmů, které nejsou ovlivněny ekonomickými cykly. Prozatím nelze divize jako obchodování, investiční bankovnictví a podobné počítat mezi stabilní zdroje příjmů.

Celkově lze říci, že Goldman nyní ustupuje od svých ambicí vrhnout se na širší trh. Proto je nyní na prodej i fintech divize známá jako GreenSky, kterou skupina Goldman Sachs nabízí k prodeji. Kromě toho se před pouhým rokem potýkala s útlumem i služba online retailového bankovnictví známá pod názvem Marcus.

Celkově se zdá, že Goldman Sachs neměla příliš štěstí, pokud jde o zaměření na širší trh, a nyní se banka přesouvá k tomu, co jí jde nejlépe.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek