Goldman Sachs zvýšil cílovou hodnotu akcií Microsoftu na 400 USD

Goldman Sachs uvažuje o prodeji své jednotky investičního poradenství

Analytici Goldman Sachs zvýšili cílovou cenu pro akcie Microsoftu v souvislosti se zlepšením základních ukazatelů a rozmachem umělé inteligence. Dříve banka Goldman Sachs stanovila pro Microsoft Corp cílovou cenu 350 USD, kterou nyní zvýšila na 400 USD za akcii.

Po nedávném zvýšení cílové ceny se banka Goldman Sachs připojila k desítkám dalších analytiků, kteří pro akcie společnosti Microsoft předpovídají cílovou cenu 400 USD. Pokud se prognóza Goldman Sachs ukáže jako pravdivá, znamenalo by to nárůst o 15,3 % oproti současné úrovni akcií.

Nedávno společnost Microsoft představila nový produkt nazvaný „Microsoft 365 Copilot“, který bude zaveden pro 380milionovou uživatelskou základnu. Základní cena tohoto produktu s umělou inteligencí navíc činí 30 USD měsíčně. Na základě těchto výpočtů se TAM ve výši 135 miliard USD v dlouhodobém horizontu stane vysoce pravděpodobným.

Do konce finančního roku 2026 Microsoft pravděpodobně dosáhne 15 až 30 % výše uvedené příležitosti. To vše se snadno promítne do vyšších příjmů, a tím i do dlouhodobě lepších základních ukazatelů.

20% růst v cloudu Microsoft

Goldman Sachs rovněž předpovídá 20% růst v oblasti Microsoft Cloud, která obsahuje Office, Azure a další produkty. Dodali také, že existuje zvýšený potenciál růstu, protože podniky po celém světě přijímají revoluci v oblasti umělé inteligence. V případě Microsoftu se zdá, že boom AI již přináší výsledky!

Podobně i Goldman Sachs předpověděla, že zpomalení v Azure se v nadcházejících měsících stabilizuje, protože dojde k integraci pracovních zátěží AI. Pro 4. čtvrtletí 2023 se očekává 27% růst, což posune poměr růstu tržeb/EPS na zhruba 8 %.

Celkově je sentiment kolem akcií Microsoftu býčí, protože v podstatě všichni hlavní analytici volají po dalším růstu. Pokud mají Goldman Sachs a další analytici pravdu, znamenalo by to skok v cenách akcií společnosti Microsoft o 15,3 %.

Podobně se skoku na akciovém trhu dočkají i další technologické společnosti, které se chopí revoluce umělé inteligence a představí produkty/služby poháněné umělou inteligencí.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek