Hsbc předpovídá klesající trend Usdjpy

Hsbc předpovídá klesající trend Usdjpy

HSBC je bankovní gigant s působností v mnoha zemích. Díky tomu má banka dobrý přehled o ekonomickém prostředí a může s vysokou přesností předpovídat vývoj.

Ekonomové HSBC nedávno naznačili, že v krátkodobém horizontu dojde k výrazné volatilitě na páru USD/JPY. Uvedli také, že USD/JPY dosáhne do konce roku 2023 úrovně 120,00.

HSBC naznačila, že na USD/JPY působí medvědí tlak

Podle HSBC jsou všechny faktory, které podporují posílení japonského jenu v roce 2023, na místě. V krátkodobém horizontu však kurz amerického dolaru vůči japonskému jenu zůstane volatilní.

Uvedli, že existuje mnoho nejistot vyplývajících z vnějších okolností. Stejně tak existuje i několik domácích faktorů, které povedou k vyšší volatilitě měnového páru USD/JPY.

Prvním faktorem je změna politiky ze strany Bank of Japan a druhým faktorem je zlepšení běžného účtu. Stejně tak FX heading a status JPY jako bezpečného přístavu povedou také k oslabení páru USD/JPY.

Na základě toho se ekonomové HSCB domnívají, že dlouhodobá směrová tendence USD/JPY je nakloněna směrem dolů. Kromě toho může trvat nějakou dobu, než se některé z výše uvedených faktorů projeví.

Proto si možná budeme muset počkat několik měsíců, než uvidíme posílení JPY vůči ostatním párům. To by vedlo k tlaku na pokles měnových párů USD/JPY, EUR/JPY i ostatních párů s JPY.

Mezitím je pro JPY i zlato pozitivní i nedávná bankovní krize v Evropě a USA.

Technický vývoj USD/JPY ukazuje, že nejbližší rezistence se nachází na úrovni 138. Na opačné straně se na základě denního grafu USD/JPY nachází support v blízkosti 132,00 a 131,00.

Pokud budeme z nějakého důvodu svědky nákupního tlaku na USD/JPY, další rezistence se po hladině 138,00 nachází poblíž 142,00, 146,00 a 150,00.

A pokud se stane něco zásadního po technické a fundamentální stránce, mohla by prognózu měnového páru USD/JPY aktualizovat také banka HSBC.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek