HSBC – Síla amerického dolaru bude tentokrát konzistentní

HSBC - Síla amerického dolaru bude tentokrát konzistentní

Podle nejnovější analýzy ekonomů HSBC je posilování amerického dolaru v letošním roce pozvolné, ale konzistentnější. Když tedy porovnáme sílu amerického dolaru v letošním roce s rokem minulým, je zřejmé, že síla amerického dolaru zde zůstane.

Globální růst se snižuje, což je důležitý faktor, který stojí za podporou amerického dolaru. Zároveň jsou sazby v USA na historických maximech, což je další faktor, který podporuje případ silnějšího amerického dolaru. Přestože vyšší sazby nejsou pro akciové trhy příliš příznivé, umožnily americkému dolaru získat v roce 2023 dostatečnou sílu.

Utahovací cykly nemají konce

V posledních několika měsících i akciové trhy po celém světě podávaly dobré výkony díky optimismu, že centrální banky ukončí cykly zvyšování sazeb. Optimismus však nyní začíná slábnout poté, co inflace ukázala svou pravou tvář.

Ale i když se globální akcie dostanou do záporných hodnot, pro zelenou bankovku to bude stále pozitivní, což znamená, že v roce 2024 uvidíme další zisky USD.

Podle některých názorů se silná pozice USD chýlí ke konci, protože zelená bankovka většinu svých zisků zvrátí. Podle nich lze za touto analýzou hledat příčinu v nadhodnocení dolaru. HSB se domnívá něco jiného, protože podle ní ekonomické podmínky a makroekonomická situace v USA nadále podporují silnější americký dolar.

Do konce roku 2023 zbývá již jen několik měsíců a skutečnou otázkou nyní je, jak americký dolar tento rok zakončí. Býci se jistě pokusí dosáhnout dobrého ročního závěru, zatímco medvědi se budou snažit ubránit nadcházející úrovně rezistence. Pokud budeme brát analýzu HSBC za pravdivou, znamená to jednoduše, že USD bude mít vůči svým protějškům i nadále navrch.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek