Hsbc uzavře své podnikání na Novém Zélandu

Hsbc uzavře své podnikání na Novém Zélandu

Banka HSBC oznámila své rozhodnutí ukončit činnost související se správou majetku a osobním bankovnictvím na Novém Zélandu. Jedná se o součást širší snahy HSBC opustit méně ziskové trhy.

Odchodem z trhů, jako je tento, chce HSBC zaměřit svou pozornost a zdroje na expanzi na další asijské trhy. Klíčové je, že tento proces bude probíhat na základě strategické revize, a proto bude trvat přinejlepším několik let.

Zdá se, že HSCB chce z Nového Zélandu odejít plánovaně, což je důvodem rozdělení odchodu do několika fází.

Změněná dynamika podniku

Podle HSBC již nelze investovat do osobních financí a správy majetku na Novém Zélandu. Uvedla také, jak se v průběhu let změnily provozní požadavky, což v konečném důsledku ovlivnilo škálovatelnost jejího hlavního podnikání.

Právě v loňském roce banka HSBC oznámila, že přezkoumá své bankovní podnikání, aby rozhodla o nejlepším možném výsledku. Tehdy HSCB dala jasně najevo, že by se mohla rozhodnout i pro prodej svého podnikání, pokud by již nebylo životaschopné.

HSBC je banka s dvojím kótováním na burzách v Hongkongu a Londýně. A zdá se, že Nový Zéland je dalším cílovým trhem, odkud banka odejde.

Celkově HSBC plánuje opustit nejméně jeden trh z celkových pěti, aby zlepšila ziskovost a zaměřila se na asijskou expanzi.

Proto by nebylo špatné říci, že HSCB se nyní orientuje na Asii. Bude to však na úkor prodeje jejích aktivit v Kanadě, Rusku, Řecku a Francii.

Tento krok také poukazuje na zásadní odklon od obvyklých trhů směrem k jiným zemím, které se ukazují jako konkurenceschopnější a lukrativnější!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek