Imf se domnívá, že fragmentace ovlivní globální HDP

Srí Lanka je blízko získání 2 miliard od Imf

Od doby, kdy jsme byli svědky nárůstu hospodářské integrace, uplynuly desítky let. Nyní však globální ekonomice hrozí vážná fragmentace v důsledku mnoha rizik. Proto existuje šance, že se globální ekonomika sníží o 7 %.

Ve skutečnosti existuje mnoho zemí, kde se ztráta hospodářského výkonu dotkne 8 až 12 %. Podle nové zprávy MMF by se tento scénář mohl stát skutečností, pokud dojde k oddělení technologií.

Kromě toho zpráva také odhalila, že v případě omezené fragmentace by došlo k poklesu globálního HDP o 0,2 %. MMF však také jasně uvedl, že k řádnému posouzení škod na GFSN a mezinárodním měnovém systému je zapotřebí více práce.

Globalizace je ohrožena

Podle zprávy MMF jsou faktory, které ohrožují globální hospodářský růst, rusko-ukrajinská válka a pandemie COVID. Tyto faktory ve skutečnosti ohrožují globalizaci – Fenomén, který zcela změnil fungování obchodu a ekonomik na celém světě.

MMF uvedl, že hluboké obchodní vazby v důsledku globalizace vedly ke snížení chudoby na celém světě. V důsledku toho spotřebitelé patřící do nízkopříjmové skupiny profitovali z nižších cen.

Rostoucí rizika spojená s globálním sentimentem a zhoršením obchodních vazeb však budou mít dopad na tytéž spotřebitele. Ve skutečnosti budou nejvíce postiženy země, kde většina občanů patří k nízkopříjmovým skupinám.

Pro začátek omezení přeshraniční migrace povede ke snížení převodů peněz. Kromě toho pravděpodobně dojde i k omezení přímých zahraničních investic (FDI), které se projeví snížením kapitálových toků. Podobně klesá i mezinárodní spolupráce, což zvyšuje ceny veřejných statků.

Proto se MMF domnívá, že pokud se fragmentace prohloubí, povede to k hlubším nákladům na ekonomické frontě.

A nejvíce ohroženy jsou země, které patří k nízkopříjmovým, a zejména ty z rozvíjejících se trhů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek