Index Nikkei 225 klesl o 0,56 %, hlavní sektory zčervenaly.

Index Nikkei 225 klesl o 0,56 %, hlavní sektory zčervenaly.

Většina japonských akcií zůstala během čtvrteční seance v červených číslech. Nejvýznamnějšími sektory, které uzavřely den v červených číslech, byly maloobchod, těžební průmysl, výroba plastů a ropy a chemický průmysl. Index Nikkei 225 uzavřel den s 0,56% změnou procentní ztráty.

Nejlepší výsledky seance vyrovnaly pokles japonského akciového indexu. Na prvním místě je Nippon, který vyskočil o 8,01 % a naposledy se pohyboval poblíž hodnoty 4721. Další v pořadí byla společnost Mitsui OSK, která vyskočila o 333 bodů (což odpovídá +7,39 %).

Velké ztráty zaznamenala společnost Tokyo Electron

Třetí místo obsadila společnost Mitsui Engineering, která během seance přidala 48 bodů, což odpovídá +6,80 % růstu.

Pokud se podíváme na poražené, prvním jménem je Tokyo Electron, který ve čtvrtek ztratil 1245 bodů. Další v pořadí je Softbank Group, která během seance ztratila 3,77 % své hodnoty. Podobně se Advantest Corp, další velké jméno na indexu Nikkei 225, obchodoval poblíž 4616 bodů se změnou -3,77 %.

Pokud se podíváme na počet akcií s růstem oproti těm s poklesem, je zřejmé, že první jmenované zvítězily s velkým náskokem. Přesto japonský akciový trh uzavřel v červených číslech, neboť intenzita ztrát byla výraznější.

Nejvýraznější změnu zaznamenala společnost Nippon Yusen, která během stejné seance přidala 8,01 %. Na konci čtvrteční seance se Nippon Yusenw bude obchodovat poblíž hodnoty 4721.

Index volatility Nikkei měří celkovou volatilitu japonského akciového trhu. Tento index vykazuje nárůst o 2,11 %, což se rovná přibližně 17,46 bodu. To je známka toho, že se volatilita v opcích na index zvýšila.

Jinde únorový kontrakt ropy vzrostl o 0,98 % & nyní se obchoduje poblíž 73,41 USD. Podobně i březnový kontrakt ropy Brent posílil o 0,75 % a obchoduje se poblíž 78,41 USD. Podobně i futures (únorový) kontrakt zlata vyskočil o 0,56 %, což je známkou toho, že trh nyní investuje do rizikovějších aktiv.

Při pohledu zpět na japonskou ekonomiku se kurz USD/JPY změnil o 0,28 %, což je známkou slabosti JPY. Kromě toho se měnový pár EUR/JPY také posunul výše k úrovni 157,09.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek