Index podnikatelské aktivity v USA dosáhl v červnu 53 bodů

Obchodní deficit USA v listopadu klesl o 2,0 %

Podle nejnovějších údajů o obchodní aktivitě v USA byl růst v tomto ohledu jeden z nejpomalejších za poslední tři měsíce. Podle odborníků je důvodem pomalého růstu americké podnikatelské aktivity pokles v amerických továrnách.

Kromě toho se kompozitní index nákupních manažerů od společnosti S&G Global během června zvýšil pouze o 1,3 bodu. Po tomto nárůstu se index dotkl 53 bodů, což svědčí o růstu.

Obecně platí, že jakýkoli údaj nad 50 bodů naznačuje růst, zatímco údaj pod 50 bodů svědčí o poklesu. V tomto případě podnikatelská aktivita v USA sice roste, ale mnohem pomaleji, než se od tak velké ekonomiky, jako jsou USA, očekává.

Zpráva také sdílela smíšené signály o inflaci, protože ceny vstupů pro továrny klesají, zatímco ceny vstupů pro poskytovatele služeb se nyní nacházejí na pětiměsíčním maximu. Kromě toho se přijaté ceny nyní nacházejí na jedné z nejnižších úrovní za poslední dva roky!

Poptávka po službách zůstává stabilní

Přestože se růst v továrnách zhoršil, sektor služeb zůstává díky zdravé poptávce silný. Pokud se podíváme na ukazatel výroby, ten se nyní nachází na šestiměsíčním minimu, což nám napovídá, že kontrakce je již za rohem.

Po pohledu na údaje je zřejmé, že k růstu nejvíce přispívá sektor služeb. To vyvolává otázku, zda je sektor služeb dostatečně odolný, aby čelil zvyšování sazeb a poklesu výroby, nebo ne!

Pokud se podíváme na Evropu, hospodářský růst se během června zastavil a index nákupních manažerů v EU sklouzl k hodnotě 50,3 (pětiměsíční minimum). Kromě toho se potýkají s problémy i továrny v Německu a Francii, což nám napovídá, že se jedná spíše o globální ekonomický problém.

Důležité je také poznamenat, že výrobní sektor v USA se potýká s problémy kvůli všem zvýšením sazeb v USA v posledních několika letech!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek