Index USD se obchoduje kolem 104,70, protože převládá medvědí tlak

Index USD se obchoduje kolem 104,70, protože převládá medvědí tlak

Americký dolarový index se obchoduje poblíž úrovně 104,70, když v krátkodobém horizontu převládá medvědí tlak. Pozornost investorů se nyní soustředí na projevy FEDu a nadcházející ekonomické údaje z USA.

Včera se indexu DYX podařilo dotknout se úrovně 104,90, což je jeho šestiměsíční maximum. Od té doby čelí DYX soustavným výprodejům, což lze přičíst vybírání zisků a opatrnému přístupu investorů k nadcházejícím údajům.

Přestože výnosy amerických dluhopisů nadále rostou, u amerického dolaru stejný optimismus vůbec nepozorujeme. Pokud jde o důvod tohoto podivného chování, smysl dává pouze to, že DYX je již na několikaměsíčních maximech.

Potenciální změna politiky Fedu ve druhém čtvrtletí roku 2024

Roste také počet spekulací, že Fed ve 2. čtvrtletí 2024 změní svou nedávnou politiku a začne zavádět snižování sazeb. Na této frontě je to tedy další důvod, proč je DXY na ústupu.

Pokud se podíváme na seznam dat, čeká nás obchodní bilance, žádosti o hypotéky MBA a PMI od S&P Global. Kromě toho nás v příštích dnech čeká také Béžová kniha, která nám umožní posoudit výkonnost americké ekonomiky v regionálním měřítku.

Nejdůležitější událostí ze všech však budou projevy představitelů Fedu z Dallasu a Bostonu. Investoři budou bedlivě sledovat, co tito řečníci z Fedu řeknou o úrokových sazbách a celkovém stavu americké ekonomiky.

Navzdory krátkodobému oslabení DXY je celkový obrázek stále pozitivní, neboť existuje vysoká šance, že by index mohl brzy dosáhnout úrovně 10 500 bodů. Mezitím je americká ekonomika v dobrém stavu, což podporuje narativ o vysokých úrokových sazbách na dlouhou dobu.

Naopak americká ekonomika čelí dezinflaci a trh práce také vykazuje známky ochlazení. To je tedy další faktor, který podporuje tezi o medvědím DXY a medvědím USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek