Indikátor odhaluje, že Shib Ada a Doge jsou podhodnocené

Indikátor odhaluje, že Shib Ada a Doge jsou podhodnocené

Santiment je přední analytická firma, která poskytuje data týkající se kryptoměn. Podle nich jsou přední kryptoměny jako XRP, ADA a Doge podhodnocené, a mají tak šanci na růst.

Podělili se také o své postřehy týkající se BNB a toho, jak je nadhodnocená. To podle Santimentu znamená, že BNB by mohla klesnout.

Nadhodnocená je termín běžně používaný ve finančním světě. Používá se pro finanční aktiva, jejichž obchodní cena je vyšší, než jakou mají ve skutečnosti hodnotu. Existuje mnoho faktorů, které k tomu vedou, ale hlavními důvody jsou spekulace a humbuk. Podobně se termín podhodnocený používá pro opak – aktivum, jehož obchodní cena je nižší, než jakou má ve skutečnosti hodnotu.

Ve finančním světě je běžnou strategií nakupovat podhodnocená aktiva, protože představují vyšší míru ziskovosti. Naopak nadhodnocená aktiva s sebou nesou vysoké riziko zvratu a obvykle se prodávají.

Skóre MVRV-Z odhaluje potenciál růstu u kryptoměn

Nedávná analýza společnosti Santiment je založena na ukazateli zvaném MVRV-Z skóre. Tento ukazatel naznačuje, zda je konkrétní aktivum podhodnocené nebo nadhodnocené.

Podle dostupných údajů se skóre MVRV-Z vypočítá tak, že se vezmou hodnoty RV a MVR. V podstatě bere aktuální cenu kryptoměnového aktiva a porovnává ji s minulými obchodními hodnotami. Nakonec je jasné, zda je současná cena kryptoaktiv oprávněná, nebo ne.

Přijmout obchod pouze na základě technické analýzy provedené indikátorem však nezní tak uklidňujícím způsobem. Vždyť už jsme byli svědky toho, že mnoho technických ukazatelů občas selhalo. Kromě toho nemůžeme brát výstup vygenerovaný indikátorem pouze na základě nominální hodnoty.

Lepší přístup je vzít v úvahu spolu s technickým přehledem také přehled fundamentální. To může pomoci při pochopení dalšího pohybu na trzích.

Prozatím se zdá, že analytici věří v růstový potenciál Doge Coin, Shib a Ada.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek