Ing předpovídá zlatu v druhé polovině roku 2023 býčí růst

Zlato (Xau/Usd) se obchoduje pod 2050 USD, protože se objevuje nejistota.

Analytici ING přišli s nedávnou prognózou vývoje zlata a jeho výkonnost spojili s politikou Fedu. Podle zprávy ING bude politika Fedu hrát klíčovou roli při rozhodování o dalším směřování zlata ve střednědobém horizontu.

ING uvedla, že Fed bude pravděpodobně pokračovat ve své současné politice až do konce 4. čtvrtletí. To však také znamená, že Fed bude muset v počátečních fázích agresivně zavádět snižování sazeb.

Úroková sazba 3 % do poloviny roku 2024

Stratégové ING se domnívají, že ke zvýšení sazeb o 50 bazických bodů pravděpodobně dojde během listopadového zasedání FOMC. Stejně tak je ve hře i snížení sazeb ve stejné výši během prosincového zasedání FOMC.

A v polovině roku 2024 se bude úroková sazba v USA pohybovat poblíž 3 % nebo dokonce pod touto hranicí! Pokud se podíváme na tuto zprávu ING, znamená to, že Fed pravděpodobně dostane inflaci pod kontrolu ještě před listopadovým zasedáním.

Další prognóza ING se týkala reálných výnosů. Podle ING se reálné výnosy do konce roku 2023 pravděpodobně také sníží, stejně jako základní úroková sazba.

Tato zásadní změna politiky Fedu bude ve prospěch cen zlata. Pokud si myslíte, že současná politika podporuje americký dolar, což umožňuje odliv ze zlata & dalších kovů.

Jakmile se však politika změní, dominantní postavení amerického dolaru se změní, což otevře dveře býkům zlata.

Nemůžeme však také popřít skutečnost, že tato prognóza ING závisí na mnoha předpokladech. Prvním předpokladem je, že se podaří dostat pod kontrolu inflaci v USA. Druhým předpokladem je, že Fed přestane zvyšovat sazby a místo toho přejde ke snižování sazeb!

Pokud se však politika Fedu změní podle prognózy ING, bude to dobrá zpráva pro všechny drahé kovy, jako je zlato, stříbro atd.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek