Japonské akcie po zprávách o zájmu Berkshire Hathaway rostou

Japonsko zvýší předpokládanou dlouhodobou úrokovou sazbu pro rok 2024/25

V úterý akcie kótované na indexu Nikkei vzrostly po zprávách, že Buffettova firma hodlá investovat do japonských akcií.

Zpráva rovněž hovořila o plánu společnosti Berkshire Hathaway zvýšit svůj podíl v pěti největších japonských obchodních domech. Vzhledem k tomu, jaký vliv měl Warren Buffet a jeho firma ve světě investic, byla tato reakce zcela přirozená!

Po této zprávě se akcie všech 5 japonských obchodních domů otočily o 2 – 3 % výše. Mezi tyto obchodní domy patří Itochu Corp, Mitsubishi Corp, Sumitomo Corp, Mitsui & Co a Marubeni Corp.

Podle místních novin Buffett kontroluje 7,4% podíl ve výše uvedených obchodních firmách. Po návštěvě Japonska dokonce uvažuje o zvýšení svého podílu.

Kromě toho Buffett také představil své plány investovat do dalších japonských veřejných společností. Dokonce zašel tak daleko, že řekl, že je na své rozhodnutí investovat do japonských obchodních firem hrdý.

Berkshire plánuje vydat další dluhopisy v jenech

Další zpráva naznačuje, že Berkshire uvažuje také o vydání dalších dluhopisů v jenech. A pokud se podíváme na japonský akciový trh, zdá se, že jde o anomálii.

Zatímco světový akciový trh měl obtížný rok, japonské akcie nadále překonávají většinu z nich! Kromě toho se toho v Japonsku děje hodně, od zmírnění inflace až po změnu ve vedení Bank of Japan!

Největším faktorem, který dělá z japonských akcií tak dobrou volbu, jsou však nízké úrokové sazby v Japonsku.

Zatímco zbytek světa se potýká s vysokými úrokovými sazbami, úroková sazba v Japonsku je stále na úrovni -0,10 %!

Takto záporná úroková sazba sice není dobrá pro jen, ale poskytuje velmi dobré prostředí pro japonské akcie. Možná právě proto se nyní velcí investoři, jako je Warren Buffet, poohlížejí po investicích také v Japonsku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek