Japonský jen (JPY) se krátce dotkl hodnoty 150 a poté ustoupil

Japonský jen (JPY) se krátce dotkl hodnoty 150 a poté ustoupil

Během pondělní seance zůstal v centru pozornosti japonský jen (JPY), který se opět krátce dotkl úrovně 150. K posílení USD/JPY přispěl především růst amerických výnosů, který však stále nestačil k vyloučení intervence BoJ.

Právě obavy z intervence BoJ způsobily, že pár USD/JPY opět ustoupil z úrovně 150. Zároveň roste geopolitické napětí ve světě, což trhy také udržuje v napětí.

Výnosy amerických dluhopisů rostou

Výnosy amerických dluhopisů byly z větší části přinejlepším utlumené, protože investoři se těšili na vývoj HDP v USA a zasedání ECB.

Výnosy 10Y dluhopisů USA se obchodují poblíž 4,98 % poté, co se v předchozím týdnu dotkly vyšší hodnoty 5 %. Tehdy se předsedkyně Fedu vyjádřila k silnému trhu práce a síle americké ekonomiky. Hlavním poselstvím jeho komentáře bylo, že vzhledem k makroekonomickým podmínkám může být nutné další zpřísnění.

Pokud se podíváme na DXY (dolarový index), obchoduje se rovněž poblíž 106,28 s nárůstem o 0,1 %, zatímco euro se obchoduje poblíž 1,0574 s poklesem o 0,2 %.

Podíváme-li se zpět na JPY, obchoduje se vůči zelené bankovce na úrovni 149,93 poté, co se během pondělní seance dotkl maxima 150,14.

Klíčovou úrovní prozatím zůstává 150, neboť trhy se obávají, že jakýkoli trvalejší pohyb nad ni přitáhne pozornost BoJ.

Existuje jedna skupina, která se domnívá, že růst výnosů amerických dluhopisů zaručuje silnější americký dolar vůči JPY. Druhá skupina se naopak domnívá, že BoJ bude intervenovat na obranu úrovně 150. Konečným výsledkem obou těchto názorů je, že USD/JPY se zdá být zaseknutý poblíž úrovně 150 bez výraznějšího poklesu či vzestupu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek