Japonský jen (JPY) získává převahu nad zelenou bankovkou

Japonský jen (JPY) získává převahu nad zelenou bankovkou

Japonský jen (JPY) konečně otočil trend posilování zelené měny a během páteční seance získal půdu pod nohama. Pokud bude posilování JPY pokračovat, může USD/JPY zakončit týden ve ztrátě.

Během páteční seance se USD/JPY dotkl úrovně 149,45, což je zároveň denní minimum. Nyní se však pár posunul o něco výše, do blízkosti 149,60; pro dnešní den je však stále v červených číslech.

Posilování jenu (JPY) se však neomezuje pouze na zelenou bankovku. JPY získává půdu pod nohama i u většiny ostatních měn, jako jsou EUR a GBP.

Zvěsti o zvýšení sazeb BoJ

Náhlé posílení JPY je způsobeno předpověďmi, že BOJ změní svou politiku záporných úrokových sazeb a na příštím zasedání představí zvýšení sazeb. Jádrem této prognózy je zveřejnění údajů o japonské inflaci, která roste.

I přes nedávné oslabení USD/JPY nemůžeme ignorovat skutečnost, že se nebezpečně blíží k úrovni 150,00. Je to stejná úroveň, kterou mnozí hráči na trhu považují za katalyzátor tržní intervence. Již dříve MF zasáhlo, když se USD/JPY dotkl úrovně 151,93 & jej stlačilo níže.

Technicky vzato je růstový trend USD/JPY stále neporušený, a to i přes pokles, který jsme zaznamenali během páteční seance. Ať už se podíváme na krátkodobý, střednědobý nebo dlouhodobý výhled, prognóza zůstává KUPUJÍCÍ, což je známkou síly zelené bankovky.

Podle odborníků USD/JPY neudělal dost pro to, aby signalizoval úplnou změnu trendu. Pár bude muset vykázat udržitelný medvědí tlak, aby signalizoval zásadní změnu trendu.

Proto je celkový obrázek stále stejný – USD/JPY bude pokračovat, pokud nedojde k zásadní změně na fundamentální straně.

Pokud se podíváme zpět, USD/JPY již dokončil býčí proražení z vzestupného trojúhelníku. To znamená, že pár je nyní na cestě k úrovni 152.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek