Japonský jen klesá kvůli intervencím Euro zůstává slabé v prostředí zpomalující ekonomiky

Japonský jen (JPY) se krátce dotkl hodnoty 150 a poté ustoupil

V pondělí japonský jen (JPY) klesl vůči americkému dolaru na osmiměsíční minimum v souvislosti s rozhovory o možné intervenci ze strany Bank of Japan. Na druhé straně měna euro je také slabá v důsledku obav ze zpomalení hospodářského růstu v Číně, Evropě a dalších částech světa.

S blížícími se svátky 4. července se americký dolar (USD) posunul výše, protože údaje ukazují na zlepšení spotřebitelských výdajů a inflace.

Jen (JPY) vůči americkému dolaru klesá o 0,37 %.

Celkově japonský jen (JPY) vůči americkému dolaru ztratil 0,37 % své hodnoty a naposledy se obchodoval na úrovni 144,86. Podle odborníků současné úrovně měnového páru USD/JPY prozrazují, že japonský jen se vůči americkému dolaru nachází na několikaměsíčním minimu, neboť taková úroveň byla naposledy zaznamenána teprve v listopadu 2022.

Během prvních šesti měsíců roku 2023 získal měnový pár USD/JPY 9 % v plusu, což svědčí o síle USD a slabosti JPY. Nyní, když je JPY na historickém minimu, se šance na intervenci BoJ na měnovém trhu nesmírně zvýšily.

Podle vedoucího devizového výzkumu banky HSBC je nyní jen (JPY) ve sledování intervencí. Zároveň dodali, že pozornost se nyní zaměří na růst mezd v Japonsku, který bude zveřejněn v příštích dnech.

V září 2022 japonská centrální banka podpořila jen, což bylo poprvé od roku 1998. Jen o měsíc později BoJ intervenovala znovu, když se JPY obchodoval na 32letém minimu vůči americkému dolaru.

Pokud se podíváme na euro, tíží ho obavy z pomalého hospodářského růstu po celém světě. Koneckonců zprávy přicházející z Číny ukazují, že i tato ekonomická velmoc se snaží udržet krok s životaschopným hospodářským růstem.

Nedávný průzkum odhalil, že růst aktivity továren v Číně zpomalil. Nálady a ekonomické ukazatele přicházející z Číny zároveň odhalují pomalý růst, který tlačí euro dolů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek