Japonský jen klesá pod vlivem zvěstí o Amamiyovi jako příštím guvernérovi Boji

Japonský jen (JPY) se krátce dotkl hodnoty 150 a poté ustoupil

Po zprávách o Amamiyovi jako příštím potenciálním guvernérovi BOJ klesl japonský jen (JPY) na několikatýdenní minimum vůči ostatním měnám, včetně USD, EUR a dalších. Pokud se podíváme na Amamiyu, je velkým příznivcem velmi uvolněné měnové politiky.

To znamená, že pokud Amamiya převezme funkci, již tak uvolněná měnová politika BOJ bude ještě uvolněnější! Podle zpráv existuje vysoká šance, že Amamiya nahradí Haruhiko Kurodu ještě letos. Ve skutečnosti je dokonce možné, že se řádného oznámení této změny dočkáme ještě tento měsíc.

Prozatím se očekává, že funkční období Haruhiko Kurody skončí v dubnu, a zdá se, že pokud Amamiya převezme funkci, je šance na jakoukoli býčí politiku ze strany BOJ velmi malá.

Akomodativní měnová politika BOJ bude pokračovat

Po těchto zprávách japonský jen (JPY) klesl na několikatýdenní minimum vůči USD i ostatním měnám. Na měnovém páru USD/JPY došlo k růstu o 0,5 %, což znamená, že JPY vůči USD ztratil 0,5 %.

V důsledku tohoto prodejního tlaku se USD/JPY naposledy obchodoval kolem 132. A tento prodejní tlak se dále zrychlil v důsledku silných údajů o mzdách z USA, které USD posílily.

Dříve trhy doufaly, že BOJ upustí od své současné měnové politiky kvůli vyšší inflaci v zemi.

Koneckonců spotřebitelská inflace v Japonsku je již na 40letém maximu a v současné době se pohybuje na úrovni 4 %. Naopak inflační cíl BOJ je stanoven na 2 %, což vypovídá o tom, že inflace stále běží jako na drátkách.

Kromě toho japonský výrobní sektor také prochází zpomalením, což rovněž sníží hospodářský růst v zemi.

Navzdory všem těmto problémům BOJ nadále zastává svůj postoj ztrátové měnové politiky. Podle BOJ je tato politika umístěna tak, aby chránila ekonomiku před obtížnými globálními podmínkami a pandemií COVID-19.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek