Japonský premiér Kišida chce od nového guvernéra Boji podporu ve věci vyšších mezd

Japonsko zvýší předpokládanou dlouhodobou úrokovou sazbu pro rok 2024/25

Japonský premiér se nedávno podělil o několik komentářů ohledně příštího šéfa Bank of Japan. Podle něj vláda doufá, že nový šéf vytvoří měnovou politiku, která může podpořit vládní cíl vyšších mezd a silného hospodářského růstu.

Jinými slovy, premiér Kišida chce, aby nový šéf pokračoval v ultra uvolněné měnové politice stejně jako jeho předchůdce.

A když byl premiér dotázán, zda vláda & centrální banka svou politiku revidují, odpověděl, že je ještě příliš brzy na to, aby cokoli řekl. Podle společné politiky má BOJ povinnost dosáhnout 2% inflačního cíle v co nejkratší době.

Premiér si přeje udržitelný hospodářský růst

Premiér se rovněž podělil o své názory na to, jak chtějí vlády podporovat udržitelný hospodářský růst i růst mezd ve společnosti. A za tímto účelem chce, aby nový guvernér ve své politice zohlednil cíle vlády.

Již dříve vláda jmenovala Kauza Uedu příštím šéfem Bank of Japan. Pan Kauzo Ueda je známý akademik a jeho nominace překvapila mnohé po celém světě. Podle analytiků jmenování Kauza Uedy pravděpodobně ukončí politiku kontroly výnosů.

Podle Kišidy před rozhodnutím o příštím guvernérovi BOJ hovořil s různými lidmi. Pokud jde o to, jak premiér finalizoval sestavu příštího guvernéra, odmítl to komentovat.

Pokud se podíváme na minulost Uedy, je to známý akademik a celosvětově uznávaný ekonom. Kromě toho přináší také dlouholeté odborné znalosti v oblasti financí!

A nyní trh čeká, co se od příštího guvernéra BOJ dozví. Jakmile od něj něco uslyšíme, bude jasné další směřování BOJ. Z větší části však doufá, že bude pokračovat v současné politice podpory hospodářského růstu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek