Jeff Bezos koupil v květnu 1 akcii Amazonu za 115 dolarů

Jeff Bezos koupil v květnu 1 akcii Amazonu za 115 dolarů

Během května koupil Jeff Bezos jednu (jedinou) akcii Amazonu za cenu 115 USD. Podle odborníků je to poprvé za posledních 20 let, kdy Jeff Bezos koupil jakoukoli akcii společnosti Amazon. Mnozí odborníci to ostatně označují za krok, kterým chce Wall Street trollovat, podobně jako Elon Musk.

Detail obchodu generálního ředitele a zakladatele Amazonu byl nahlášen Komisi pro cenné papíry a burzy 25. května. Kromě toho podání obsahovalo také podrobnosti o daru neziskové organizaci v hodnotě 69 000 akcií.

Aby to bylo zajímavější, čas nákupu jedné akcie byl 4:20, což naznačuje, že se Jeff Bezos snaží napodobit Elona Muska.

Elon Musk v minulosti uskutečnil několik obchodů, které odkazují na čísla jako 4:20. Podobně Elon Musk také souhlasil s koupí Twitteru za 42 miliard dolarů, než obchod uzavřel zaplacením 44 miliard dolarů.

Čistý majetek Jeffa Bezose činí 122 miliard dolarů.

Podle podrobných údajů koupil Jeff Bezos 1 akcii zaplacením 114,77 USD. Když odečteme jím darované akcie Amazonu, vyjde nám, že celkem vlastní ještě 990476371 akcií. Na základě současné tržní hodnoty se tak jeho čisté jmění pohybuje kolem 122 miliard dolarů.

V těchto dnech se akcie Amazonu obchodují kolem 124 dolarů, což je více než nákupní cena 114,77 dolaru. Pro představu, Jeff Bezos na své investici vydělal 9 dolarů.

Od začátku roku 2023 vzrostly akcie Amazonu o 47 %, protože po obchodování a cloudových službách je velká poptávka. Celkově Jeff Bezos stále ovládá 10 % akcií Amazonu a odtud také pochází většina jeho bohatství.

Když uvážíme, jak byl Jeff Bezos prodejcem akcií Amazonu, není nedávný nákup akcií z jeho strany ničím jiným než příjemným překvapením. Dostupné údaje naznačují, že zpeněžil akcie Amazonu v hodnotě přibližně 30 miliard dolarů, aby mohl financovat svou raketovou společnost.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek