Jihoafrický rand roste díky lepšímu sentimentu

Spotřebitelská důvěra v Jihoafrické republice se ve 3. čtvrtletí zlepšila

Rand (jihoafrická měna) během pondělní obchodní seance pokračoval v prodloužené rally. Nedávné zisky randu navazují na nárůst z minulého týdne, což je další býčí znamení.

Podle odborníků zde hraje klíčovou roli zlepšený sentiment investorů související s jihoafrickou ekonomikou. Jednou z hlavních hnacích sil Jihoafrické republiky je její průmysl a zdá se, že zaznamenává dobrý růst.

Rand vzrostl o 0,87 %

Pokud se podíváme na poslední páteční zavírací úroveň randu, tak si vůči americkému dolaru připsal zhruba 087 % a naposledy se obchodoval na úrovni 18,5600.

Pokud jde o americký dolar, jeho výkonnost lze posoudit při pohledu na index amerického dolaru (DXY). Při poslední kontrole se DXY vůči ostatním světovým měnám obchodoval na úrovni téměř 103,45.

Podle analytiků přicházejí zisky randu v důsledku snížené frekvence výpadků elektřiny v obytných oblastech. Kromě toho se také spekuluje o změně místa konání summitu BRICS, protože se ho osobně zúčastní i ruský prezident.

Kromě toho se také snížilo napětí mezi Západem a Jihoafrickou republikou související se vztahy s Ruskem, což je pro rand rovněž pozitivní. Pokud jde o budoucnost, jihoafrický prezident se vydá na mírovou misi cestou na Ukrajinu a do Ruska.

Casparus Treurnicht, který je správcem aktiv, uvedl, že jihoafrický rand nakupují především cizinci. Dodal také, že to byli právě cizinci, kteří zpočátku způsobili i výprodej randu.

Poté, co jihoafrický rand ztratil vůči zelené bankovce 7 % své hodnoty, se během června zotavil o 6 %, což je docela působivé.

Státní dluhopisy Jihoafrické republiky, které jsou denominovány v USD, však pokračují v rally, což může být pro vládu trochu znepokojující.

I přes tyto problémy však Jihoafrická republika dosáhla skutečného pokroku, když se jí podařilo zvládnout výpadek zátěže, který je hnací silou hospodářského pokroku v zemi.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek