Kanadský dolar (Cad) se obchoduje blízko 1,34, ceny ropy klesají

Kanadský dolar (Cad) se obchoduje blízko 1,34, ceny ropy klesají

Trend poklesu cen ropy také oslabil kanadský dolar (CAD) vůči zelené měně. Vzhledem k tomu, že loonie je úzce spjata s komoditami, jako je ropa, je přirozené, že se CAD dostává pod tlak.

Kurz USD/CAD během obchodního dne otiskoval cenovou akci tam a zpět, ale celkový trend byl pro CAD negativní.

Zatímco CAD vykazuje slabost, americký dolar také není tak silný, protože byl zaznamenán pokles výnosů dluhopisů. Vzhledem k tomu, že výnosy dluhopisů vykazují před CPI negativní tlak, investoři se připravují na novou realitu, ve které mohou úrokové sazby zůstat vysoké!

V roce 2024 se očekává pět snížení sazeb

V průběhu roku 2024 provede Federální rezervní systém celkem pět snížení sazeb. Na lednovém zasedání se však žádné snížení sazeb neočekává, ale březnové zasedání je jiný příběh.

Týdenní graf USD/CAD podle banky Scotiabank naznačuje, že se vytvořil rodičovský svícen typu kladivo, který je považován za býčí. Jednoduše řečeno, kanadský dolar by mohl dlouhodobě oslabit!

USD navíc dokázal minulý týden uzavřít pozitivně. To bylo zajímavé vzhledem k tomu, že pár na intradenním grafu prošel mnoha výkyvy.

To také dodává býčí svíčkové formaci na důvěryhodnosti a zdůrazňuje, že USD pravděpodobně zůstane v příštích několika týdnech pozitivní.

Očekávané cenové rozpětí pro USD/CAD v krátkodobém horizontu je 1,34 až 1,35 a současná cena se již nachází poblíž 1,34.

Úspěšné překonání úrovně 1,35 by mohlo obchodníkům s USD/CAD otevřít dveře k následujícím úrovním rezistence. Klíčovou rizikovou událostí, která nás čeká, je však index spotřebitelských cen, který by mohl USD/CAD donutit změnit směr. V takovém případě musíme počítat s nízkými cenami ropy a slabším americkým dolarem.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek