Kanadský dolar získal podporu z oživení ropy

Růst počtu pracovních míst v Kanadě v prosinci zůstal na stejné úrovni

Pokud se podíváme na týdenní výkonnost kanadského dolaru (CAD), je v červené barvě s velkým náskokem. V poslední obchodní den týdne se však kanadskému dolaru podařilo zaznamenat malý zisk (+5 pipů).

Tento týden nebylo z kanadské strany k dispozici mnoho údajů, což je skutečný důvod, proč USD/CAD zůstal podpořen. Pro příští týden se neočekávají žádné velké změny, protože ekonomický kalendář zůstává nenáročný.

Přestože se USD/CAD za tento týden nachází v červených číslech, od svých týdenních minim vyskočil o 1,65 %. Za touto poptávkou po kanadském dolaru (CAD) stojí především oživení cen ropy v důsledku lepší nálady na trhu.

Kanadský dolar uzavírá týden poblíž 1,379

USD/CAD zahájil. týden odrazem od hladiny 1,3630, kde se nachází 50 SMA. Od té doby si medvědi udržovali kontrolu nad USD/CAD po celý týden.

Ve skutečnosti se odraz, kterého byl USD/CAD svědkem v pondělí, dočkal odmítnutí poblíž úrovně 1,3100, kde se nacházelo swingové minimum z července.

Proto lze s jistotou říci, že další cíl pro býky na USD/CAD se nachází poblíž 1,3900 následovaný 1,3950 a 1,3975.

V průběhu pátku trh s ropou získal malý impuls, který se projevil i na kanadském dolaru. Po odrazu na trhu s ropou dokázal Loonie páteční seanci uzavřít s +5 pipy. Nejdůležitější však je, že se páru podařilo vyhnout uzavření dne v červených číslech.

V příštím týdnu nás v úterý čeká americký index spotřebitelských cen, což znamená, že se na páru USD/CAD očekává několik významných pohybů. Analytici předpovídají, že jakýkoli náhlý skok v CPI bude znamenat, že Fed bude dále utahovat ekonomiku. Konečný výsledek bude pro americký dolar pozitivní, což se však nedá říci o americké ekonomice.

Naopak, měkký údaj o inflaci znamená, že Fed nebude mít příliš důvodů k drastickým změnám své úrokové politiky.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek