Komise pro cenné papíry a burzy schválila první bitcoinový ETF

Komise pro cenné papíry a burzy schválila první bitcoinový ETF

Je to konečně oficiální, protože SEC právě schválila nový ETF založený na Bitcoinu. Pro kryptografický průmysl je to pozitivní vývoj, protože se díky tomu kryptoměny o krok přiblížily tomu, aby byly považovány za legální třídu aktiv.

Kromě toho to také otevře dveře institucionálním penězům pro Bitcoin & další mince. Podle SEC bylo schváleno přibližně 11 žádostí o Bitcoin ETF, mezi nimiž jsou velká jména jako Invesco, BlackRock a Ark Investments, abychom jmenovali alespoň některé.

Obchodování s těmito Bitcoin ETF bude zahájeno ve čtvrtek & a povede ke značné konkurenci mezi různými hedgeovými fondy, které se budou snažit přilákat investory.

Změna hry pro Bitcoin

Říci, že se jedná o změnu hry pro kryptografický průmysl a zejména pro Bitcoin, není špatné. Kromě toho to také poskytuje investorům tolik potřebnou důvěru.

Podle jednoho z odborníků byl tento krok důležitým milníkem, protože Bitcoin byl institucionalizován! Podobně analytik ze společnosti Standard Chartered uvedl, že do roku 2024 se do Bitcoinových ETF přesunou prostředky v hodnotě přibližně 50 až 100 miliard dolarů. Jiný odborník se domnívá, že do těchto ETF založených na Bitcoinu přiteče 55 miliard dolarů.

Abychom nabídli určitou perspektivu, 913 miliard dolarů byla poslední kontrolovaná tržní kapitalizace Bitcoinu. Pro srovnání, tržní kapitalizace ETF činí 6,5 bilionu dolarů, což podtrhuje příležitosti, které má Bitcoin k dispozici!

Po schválení překročil Bitcoin hranici 47 000 USD & a nyní vyhlíží kulatou hodnotu 50 000 USD. Od zprávy o ETF Bitcoin prudce stoupá v naději, že bude brzy schválen.

Při pohledu do budoucna budou faktory rozhodující o tom, jak velký příliv peněz bude do Bitcoinu směřovat, likvidita & a poplatky. Některé firmy zatím nabízejí skromné poplatky, například 0,2 %, zatímco jiné si za správu aktiv účtují běžnější poplatky ve výši 1,5 %.

Podle některých odborníků povede schválení Bitcoin ETF také ke zvýšení výdajů na marketing & a online reklamu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek