Kryptografické společnosti Paxos bylo nařízeno zastavit ražbu tokenů Busd

Usd Coin je nejbezpečnější Stablecoin

Newyorské finanční úřady nařídily kryptoměnové burze Paxos, aby přestala používat tokeny BUSD. Stalo se tak v době, kdy kryptografický průmysl čelí zásahu v souvislosti s žalobou SEC.

Podle oficiálního prohlášení burzy Paxos přestane od 21. února vydávat nové tokeny BUST. Prohlášení rovněž zmiňuje nedávná opatření přijatá po obdržení pokynů od NYDFS.

Paxos čelí žalobě SEC

Již dříve jeden z hlavních zpravodajských serverů informoval, že Paxos čelí žalobě SEC za to, že na burze nabízí BUSD. Podle amerických regulačních orgánů je BUSD neregistrovaný cenný papír, a proto jej fintechová firma nemůže nabízet.

Partnerství mezi společnostmi Binance a Paxos bylo uzavřeno v roce 2019. Tehdy se obě firmy dohodly na spuštění BUSD, což byla odpověď Binance na stablecoin USDT.

Nyní se však zdá, že Paxos bude muset těžbu nových mincí BUSD brzy ukončit. A když uvážíme, jak byla společnost Paxos jako jediná zodpovědná za správu stablecoinu, znamenalo by to pro tržní kapitalizaci mince vážnou trhlinu.

Podle mluvčího firmy budou v souvislosti s rostoucí regulatorní nejistotou revidovat i některé své další projekty.

V současné době je BUSD považován za třetí největší minci v kategorii stablecoinů po USDT a USD coin. V době psaní tohoto článku měl BUSD tržní kapitalizaci 16 miliard USD. A pokud se podíváme na cenu, BUSD po této zprávě klesl o 0,19 %.

Právě minulý týden také společnost Kraken souhlasila s ukončením svého programu staking, v rámci kterého mohou investoři získat odměnu tím, že si na určitou dobu uzamknou svá digitální aktiva. Kryptoburza rovněž souhlasila s tím, že v rámci vyrovnání zaplatí Komisi pro cenné papíry a burzy 30 milionů USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek