Libra (GBP) a euro (EUR) na šestiměsíčních minimech vůči americkému dolaru

Libra (GBP) a euro (EUR) na šestiměsíčních minimech vůči americkému dolaru

Během středeční seance se americkému dolaru podařilo dotknout se svého desetiměsíčního maxima a stlačit GBP a EUR na šestiměsíční minima. Současně se japonský jen (JPY) dostal také do intervenčního teritoria BoJ. Za vším stojí skutečnost, že americké úřady současné vysoké úrokové sazby nezmění.

Přestože nedávno došlo k určitému výprodeji výnosů amerických dluhopisů typu T, od té doby se stabilizovaly. Stejně tak nemůžeme ignorovat skutečnost, že výnosy T-bondů jsou jen mírně pod svými 16letými maximy. To je hlavní důvod, proč zelená bankovka (USD) ukazuje své svaly vůči GBP, JPY a dalším měnám.

EUR a GBP poklesly o 0,3 % a 0,2 %.

Euro (EUR) se vůči USD obchodovalo poblíž úrovně 1,0534 s poklesem o 0,3 %. Tyto úrovně byly naposledy k vidění teprve 15. března & znamenají tak významnou změnu v trendu eura.

Pokud bude euro pokračovat v tomto trendu, ztratí do konce září 3 % své hodnoty. Stejně tak poslední čtvrtletí bude pro euro jedním z nejhorších i v roce 2023.

Při bližším pohledu na libru šterlinků (GBP) zjistíme, že se rovněž propadla o 0,2 % a v současnosti se obchoduje poblíž úrovně 1,2134. Na čtvrtletní bázi má britská libra nakročeno k tomu, aby ztratila 4 % své hodnoty.

Kromě toho se index USD aktuálně obchoduje poblíž 10,649 (10měsíční maximum) a představuje kolektivní sílu dolaru vůči ostatním měnám.

Podle hlavního stratéga společnosti Nordea trhy nyní pevně věří ve vyšší úrokové sazby a vyšší výnosy dluhopisů na dlouhou dobu. To je klíčový faktor, který posílá americký dolar výše. Dodali také, že nedávný výnos 4,5 % u desetiletých dluhopisů je zároveň jedním z nejvyšších za posledních několik let.

Podle představitelů Fedu nelze vyloučit další zvýšení sazeb, pokud to bude stav vyžadovat! V tomto směru je tedy sentiment rozhodně jestřábí, a proto tlačí EUR & GBP dolů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek