Libra ztrácí půdu pod nohama vůči dolaru po údajích o pracovních místech ve Velké Británii

GBP/JPY se mění na zelenou poblíž úrovně 184,00

Britská libra vůči americkému dolaru po nedávných údajích o nezaměstnanosti ve Spojeném království ztratila. Údaje odhalily, že počet lidí bez práce vzrostl, což znamená, že Bank of England bude s menší pravděpodobností zavádět velké zvyšování sazeb.

Ačkoli šance na menší počet zvýšení sazeb jsou pro akciový trh dobré, o britské libře to říci nemůžeme! V důsledku nedávných údajů o zaměstnanosti britská libra ztratila půdu pod nohama, zatímco americký dolar získal převahu.

Sterling poklesl o 0,5 %

Celkově šterlinková libra ztratila vůči americkému dolaru 0,5 % své hodnoty a naposledy se pohybovala na úrovni 1,2467 USD. Podobně ztratila i vůči měnovému páru EUR/GBP a naposledy byla k vidění poblíž 87,17.

Pokud se podíváme na data, míra nezaměstnanosti ve Spojeném království dosáhla 3,9 %, což svědčí o tom, že se na trh práce vrací více lidí.

Na základě posledních ekonomických údajů se zdá, že je na obzoru minimálně 1 další zvýšení sazeb. Bank of England na svém příštím zasedání pravděpodobně představí zvýšení sazeb o 25 bazických bodů.

Podle jednoho ze stratégů Rabobank existují také širší faktory, které ovlivňují britskou libru. Ve skutečnosti je většina dobrých zpráv týkajících se GBP již oceněna!

A pokud se podíváme na nadcházející ekonomickou situaci ve Spojeném království, není zde dostatek dobrých zpráv, které by GBP podpořily.

Na druhou stranu slabost GBP a síla USD vedly také k podpoře dolarového indexu. Po zveřejnění hospodářských výsledků vyskočil dolarový index na 102,57, což je jen několik bodů od 102,75 (5týdenní maximum).

Vzhledem k politickým a ekonomickým zmatkům v USA souvisejícím s otázkou dluhového stropu je však mnoho věcí, které by mohly diktovat další směr vývoje GBP/USD. Krátkodobý výhled pro GBP/USD je však vychýlen směrem dolů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek