Mexický akciový index klesl o 4 % po nových regulacích pro provozovatele letišť

Mexický akciový index klesl o 4 % po nových regulacích pro provozovatele letišť

Hlavní mexický akciový index během čtvrteční obchodní seance ztratil 4 % své hodnoty. Většina tohoto poklesu byla způsobena změnou tarifní regulace pro provozovatele letišť.

Akcie provozovatele letiště OMA se skutečně propadly o 40 %, zatímco Asur & GAP ztratily 28 % a 33 % své hodnoty během jediného obchodního dne. To vše se děje proto, že mexický Úřad pro civilní letectví provedl některé změny, které se týkají všech těchto společností.

OMA, Asur a GAP klesají

Po prudkém poklesu všech těchto akcií bylo obchodování na chvíli pozastaveno ve snaze zchladit trh. Pokles však stačil na to, aby index S&P (Mexiko) za celý den klesl se změnou -4 %. Pokud bude současný medvědí trend mexických akcií pokračovat, bude to jeden z nejhorších dnů za poslední téměř 3 roky.

Provozovatelé letišť podle svých slov zjišťují, jaký dopad budou mít změny na jejich každodenní provoz. Je však důležité poznamenat, že změna vstoupí v platnost okamžitě.

Podle jednoho z odborníků, který se specializuje na mexický trh, nejsou změny mexického úřadu pro civilní letectví pro celý sektor dobré.

V rámci nových změn dojde ke snížení TUA spolu se snížením příjmů z neleteckých zdrojů. Všechny tyto faktory poškodí ziskovost provozovatelů letišť. Zároveň to povede k potenciálním finančním problémům i pro tyto firmy.

Co se týče nedávné cenové reakce těchto akcií, odborníci se domnívají, že v krátkodobém horizontu je nutná opatrnost, dokud nedojde k určité stabilizaci.

Na první pohled je zřejmé, že provozovatelé letišť budou na základě nových předpisů vydělávat méně peněz. Nyní se ukáže, zda mexické úřady vezmou nový plán zpět, nebo u něj zůstanou natrvalo.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek