Micron Technology (MU) poklesla o 5 % při slabé poptávce

Micron Technology (MU) poklesla o 5 % při slabé poptávce

Společnost Micron Technology (MU) vydala prognózu ztráty za 1. čtvrtletí, což mezi investory vyvolalo vážné obavy. Jedním z největších poznatků je, že oživení na trhu s čipy je přinejlepším pomalé.

Po zveřejnění údajů akcie Micron Technology během čtvrteční ranní obchodní seance klesly o 5 %. To naznačuje, že investoři nejsou spokojeni s nedávnou prognózou čipové společnosti.

O den dříve společnost Micron Technology vydala prognózu o tom, že ztráty během čtvrtletí mohou být mnohem vyšší, než se očekávalo. Současně společnost učinila prognózu, že hrubá marže se během 2. pololetí 2024 dostane do kladných čísel. Trh opět očekával, že se tak stane mnohem dříve (během 1H2024).

Tvorba zásob čipů téměř u konce

Společnost Micron (MU) se potýká s poklesem poptávky & proto není schopna využít 100 % výrobní kapacity svých výrobních závodů. Odborníci se však domnívají, že vysoké zásoby mikročipů jsou téměř u konce, což znamená, že by se poptávka mohla vrátit.

Mezi technologické produkty, v nichž se čipy Micron Technology (MU) používají, patří osobní počítače a chytré telefony. Pokud tedy vezmeme v úvahu tuto skutečnost, vypovídá to také o tom, že oba tyto trhy také procházejí útlumem.

V loňském roce nadměrná nabídka a pomalá poptávka tlačily ceny dolů, což nakonec poškodilo ziskovou marži společnosti Micron Technology. Podle analytika společnosti Evercore ISI se situace trochu zlepšila, ale tempo je pomalé.

Někteří odborníci se však domnívají, že nedávný boom v odvětví umělé inteligence umožní společnosti Micron Technology (MU) zvýšit své tržby. Mnozí totiž z prodeje nových čipů, které jsou vhodné pro umělou inteligenci a které společnost vyrábí, dokonce produkují stovky milionů dolarů dodatečných příjmů.

Kromě toho se Micron Technology snaží stát i dodavatelem Nvidie (další čipové společnosti). Pokud se to uskuteční, bude to znamenat, že se zlepší i tržby & příjmy společnosti.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek