Microsoft plánuje propustit tisíce zaměstnanců napříč divizemi

Akcie Microsoftu rostou, protože technologická společnost najala Sama Altmana

Společnost Microsoft Corp, která je předním technologickým gigantem z USA, nyní údajně plánuje propustit tisíce zaměstnanců. Odborníci se domnívají, že nejvíce budou postižena odvětví strojírenství a lidských zdrojů.

Když se rozhlédneme kolem sebe, zdá se, že americký technologický sektor se stále potýká s jedním problémem za druhým. Máme již mnoho společností, například Meta Platforms a Amazon, které již oznámily propouštění.

Částečným důvodem těchto hromadných propouštění je pomalá spotřebitelská poptávka po celém světě. A tato pomalá poptávka je způsobena slabým globálním ekonomickým výhledem a vysokou inflací.

Technický sektor si v roce 2023 pohorší

Podíváme-li se na věc z širšího hlediska, tyto zvěsti o propouštění ve společnosti Microsoft nám říkají, že prostředí pro technologické společnosti se zhoršuje.

Podle britského zpravodajského zdroje plán společnosti Microsoft zahrnuje zrušení 5 % pracovních míst v několika divizích. A pokud se budeme bavit o číslech, bude v technologické společnosti zrušeno přibližně 11 000 pracovních míst.

Podle jiného zdroje se nedávný krok dotkne více technických divizí společnosti Microsoft. Stejně tak se objevují zprávy, že Microsoft sníží počet pracovních míst v náborovém centru o jednu třetinu. Ve srovnání se snižováním pracovních míst ve společnosti Microsoft z loňského roku bude nedávné snižování počtu pracovních míst v roce 2023 mnohem větší!

Ze statistik z 30. června vyplývá, že pro Microsoft pracovalo na plný úvazek přibližně 221000 lidí.

Prozatím se zdá, že Microsoft si chce udržet tempo růstu i přes pokles prodeje zařízení, Windows a dalších produktů/služeb.

Vzhledem k tomu, že do roku 2023 zbývá jen pár týdnů, nevypadají současné vyhlídky Microsoftu a ostatních amerických technologických akcií dobře. A když to spojíme se zvýšenou pravděpodobností recese po celém světě, bude situace ještě mnohem horší!

A pokud budeme tento krok Microsoftu brát jako ukazatel, podobné věci by se mohly stát i u společností Meta, Alphabet a Amazon.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek