Morgan Stanley stále podporuje společnost Tesla kvůli přechodům na trhu Ev

Předseda výboru Sněmovny reprezentantů vyjádřil obavy z obchodů společnosti Tesla v Číně

Společnost Morgan Stanley opět přidělila akciím Tesla rating overweight. Kromě toho Morgan Stanley stanovila cílovou cenu pro akcie Tesla (TSLA) na 250 USD. To přichází v době, kdy globální trh s elektromobily přechází ze stavu nedostatečné nabídky na stav nadměrné nabídky.

Podle analytiků Morgan Stanley bude pro trh s elektromobily důležitý rok 2023. V roce 2023 ukáže provedení řízení dodavatelského řetězce a výrobní náklady skutečného vítěze tohoto trhu.

Zdůraznili také, jak musí výrobci elektromobilů pracovat na snižování nákladů na elektromobily. To pomůže elektromobilům proniknout na spotřebitelský trh a dokonce konkurovat neelektrickým vozidlům.

Prozatím se míra rozšíření elektromobilů potýká s problémy kvůli celé řadě problémů. Pro začátek začínáme pozorovat, jak se náklady na diverzifikaci stávají zřetelnějšími. Stejně tak dodavatelskému řetězci na trhu s elektromobily silně dominovala Čína. A v roce 2022 jsme viděli, jak tato závislost odhalila trhliny v tomto obchodním modelu.

Vzhledem k celé situaci se Morgan Stanley domnívá, že společností, která může vést vpřed, je Tesla. Podle nich má Tesla to, co je potřeba pro zlepšení nákladů a pro vedení nových inženýrských iniciativ na trhu s elektromobily.

Pro nejbližší období je však podle Morgan Stanley velmi pravděpodobná deflace v sektoru elektromobilů. Na základě toho se tedy investoři musí připravit na reset marží v sektoru EV & klesající trend dotčených akcií.

Ačkoli je společnost Morgan Stanley vůči společnosti Tesla býčí, nezapomínejme na výkonnost této EV akcie v roce 2022. S dobrodružstvím Elona Muska a obecným klesajícím trendem světových akcií se z tržní kapitalizace společnosti Tesla vytratila velká část.

A pro rok 2023 se hovoří o tom, že by hlavní světové ekonomiky mohla zasáhnout recese. Pokud se tak stane, mohlo by to ovlivnit i výdaje spotřebitelů na věci, jako jsou elektromobily, když neelektrické automobily jsou mnohem levnější.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek